Купата остава в Стара Загора, Ел Галактикос е шампионът в Лига България! (СНИМКИ)

Отборът на Ел Галактикос е новият шампион в Лига България и то кръг преди края на турнира на комплекса СОК Камчия.

Лига България е втората по сила надпревара на Българска асоциация мини футбол.

Купата остава в Стара Загора, след като през миналата година АФК Верея взе трофея. Един от водачите на Ел Галактикос през тази година пък бе самият кмет на Стара Загора Живко Тодоров, който бе и капитан.

Именно градоначалникът вкара първия гол за състава си на турнира, откривайки резултата при успеха с 4:1 на Пломари Антилопите в първия кръг.

Пламен Иванов добави два гола и един бе дело на Тодор Динев. Христо Стамболийски се разписа за софиянци.

Вторият ден пък бе този, който реши всичко.

Клетка Кинг Games, който направи 2:2 с Бригада в първия си мач, излезе срещу старозагорци във втория двубой от сутрешната програма.

Преди това Антилопите бяха сразили с 5:3 състава на Бригада, който реално загуби шансове за първото място.

Срещата между Димитровград и Стара Загора обаче беше много оспорвана, интересна и пълна с футболни качества. Пламен Иванов откри в 6-ата минута за Ел Галактикос, като постепенно Клетката изравни играта. Стигна се и до 31-ата минута, когато бе отсъдена дузпа.

От бялата точка Генчо Милев обаче спаси изстрела на Цветомир Матев. Натискът на жълто-сините продължи и минута по-късно Васил Сантов изравни резултата.

Това съвсем върна интригата, преди в 39-ата минута при една контра Георги Нанев да шокира съперника и да даде преднина на бъдещия шампион.

В самия край Мирослав Маринов сложи точка на спора с трети гол за финалното 3:1, коронясало Ел Галактикос.

Те имат 6 точки, с три повече от Пломари Антилопите, които и да спечелят последния си мач, отстъпват в директния двубой с първенеца.

С по една точка остават Бригада и Клетката.

Довечера са финалните мачове - Клетка King Games - Plomari Антилопите и Ел Галактикос - Бригада.

СНИМКИ: Снимките от първите 2 дни н