Зор и нерви за 1:1 в мача "Запрянови"- "Есетра Комерс" от ГФЛ Асеновград

В нерви, излишно напрежение, негативни емоции и отрицателен заряд премина днешното дерби „Запрянови“- „Есетра Комерс“ на спортен комплекс „Арена“ край Асеновград. Мачът започна нормално. Спокойствието, обаче, продължи до 4- та минута, когато играчи и от двата отбора се изнервиха, заради създала се ситуация. Проявиха се претенции към решението на главния рефер и към играта на съперника. Жълти картони получиха Димитър Стойчев и вратарят Огнян Моллов. И двамата- от „Есетра Комерс“. След кратко прекъсване, все пак, мачът бе възобновен. До края на първото полувреме момчетата и от двата отбора играха сприхаво и бързаха. Доминант на терена в началото бе „Есетра Комерс“. По- късно и тимът на „Запрянови“ се амбицира и започна да оказва по- силен натиск. Бяха изпълнени немалко удари към вратите. Резултатът, обаче, остана 0:0. Междувременно, две минути преди да приключи първата част от срещата, на Ангел Телалов от „Запрянови“ бе показан жълт картон. Със същото наказание, но след паузата, бе наказан и Наско Мусов, отново от тима на „зелените“. Малко по- уверени от съперника си през второто полувреме тръгнаха футболистите от „Есетра Комерс“. След няколко пропуска, от тяхна страна, при изпълнение на свободен удар от Христо Шевиков, Стефан Стефанов успя да засече топката и я изпрати право в мрежата на „Запрянови“. Времето до края на дербито отново не премина под знака на красивия и приятен за гледане футбол. Емоциите за пореден път надделяха на терена и двубоят бе прекъснат за втори път. Организатори и футболисти, все пак, успяха да охладят страстите и в 43- тата минута Борис Балабанов от „Запрянови“ изравни за 1:1. Такъв остана резултатът до края на срещата. Така, след днешното напрегнато дерби, „Запрянови“ и „Естра Комерс“ си разделят по една точка, с което запазват съответно втора и трета позиция във временното класиране на Висша лига от Градска футболна лига Асеновград.