ВАС Етъра приключи достойно участието си в Лига България

АФК Верея отнесе Пападопулу на габровски терен

Последният габровски отбор в републиканските турнири на БАМФ, приключи достойно своето участие.

На терена на сп. център Арена в Пловдив, тима на ВАС Етъра загуби драматично от отбора на Бригада София с 2:4.

"Макароните" на два пъти повеждаха в резултата, след голове на Сашо Аспарухов и Станислав Колев, но столичани успяваха да се върнат в мача, изравнявайки за 2:2 в последната минута на първата част. През второто полувреме, на габровци не им достигнаха физически сили и малко опит срещу рутинираният съперник и софиянци отбелязаха два безответни гола.

За цялостното си представяне в турнира Лига България, отбора на ВАС Етъра заслужава само адмирации и най - искрени поздравления. Огромно уважение и респект буди факта, че бяха елеменирани три съперника, преди отпадането с минимален резултат и равностойна игра от далеч по - опитен и рутиниран отбор. Селекцията на Радослав Спасов, с тазгодишното си участие, записа и най - доброто класиране и представяне на габровски отбор в републиканските турнири на БАМф.

На терена на сп.комплекс Трендафила се изигра и един от най - интересните мачове от 4 кръг на Лига България. Среща си дадоха супершампиона на България, АФК Верея 1995 от Стара Загора и шампиона на съседно Велико Търново, Пападопулу." Заралии" изиграха мача по изключително интелигентен начин и с рационална игра и огромният си опит разгромиха "болярите", с 5-0. По този начин, те продължават защитата на титлата си в Лига България от 2014г.

През следващата седмица, Габрово е домакин на нов двубой от републиканското първенство. На 13 Юни, Събота, от 17,00 часа, габровската публика ще има удоволствието да наблюдава мача между силните отбори на VR Group от Шумен и Валяците София.