Три точки за "Есетра комерс" от първия мач за Купата на Асеновград

Първите три точки в първенството за Купата на Асеновград си заслужиха футболистите от „Есетра комерс“ тази вечер. Доста трудно и тегаво премина днешният им двубой срещу отбора на „Сао Пауло“. Въпреки усилията, които полагаха момчетата от „Есетра комерс“, липсата на късмет, а може би и на точност, не допуснаха тимът да излезе с по- голяма голова разлиа в играта. Така, за първия гол бе точен Борислав Марков. Едва 13 минути по- късно Ангел Михайлов от „Сао Пауло“ успя да изравни и да върне увереността на отбора си. Гол преднина за гостите, обаче, отново върна вярата им в победата. Димитър Стойчев се разписа в 22- рата минута и така резултатът се увеличи на 1:2. Символичните домакини от „Сао Пауло“ не отстъпиха в натиска си към съперника. Във второто полувреме те разчитаха главно на защита и контраатаки, тъй като „Есетра комерс“ се активизира и заложи доста повече на нападението. След няколко пропуска на черно- жълтите, домакините се възползваха и успяха да поведат с 3:2. Автор и на двете точни попадения стана Стефан Шаров. В последните минути на срещата в редиците на „Сао Пауло“ се усети разсеяност, сякаш успокоени от факта, че настъпва краят на двубоя. В този момент, „Есетра комерс“ изигра най- важния си ход. В рамките на последната мимута и половина Любомир Аргиров успя да реализира два гола, с което извоюва крайното 3:4 за своя отбор. С тази победа „Есетра  комерс“ откри първенството за Купата на Асеновград и си спечели първите три точки в него.