Без победител остана дербито "Есетра Комерс"- "Шипка"

Множество удари, точни попадения, пропуски и красиви изпълнения видяхме на терена на спортен комплекс "Арена" днес в мача „Есетра Комерс“- „Шипка“ от Градска футболна лига Асеновград. През всички 50 минути от срещата се наблюдаваше бърза, а на моменти дори груба игра. Резултатът бе открит още в третата минута, в полза на „Шипка“. Автор на точното попадение стана Иван Филев. След този гол на символичните гости, тимът на „Есетра Комерс“ се концентрира и стана по- организиран. Така, само в рамките на около четири минути домакините отбелязаха цели три гола. Реализатори този път станаха Яшар Ферадов, Христо Шевиков и Борислав Караматев. При резултата от 3:1 „Шипка“ се амбицира и активизира. До края на първото полувреме синьо- белите отбелязаха още един гол, а автогол си вкара Николай Ценов от „Есетра Комерс“. С това, резултатът стана 3:3. През втората част от дербито бързането и напрежението в играта продължиха да нарастват. Мокрият терен и тежката топка допълнително усложняваше ситуацията. В крайна сметка, обаче, момчетата успяха да си отбележат по още два гола. Яшар Ферадов и Николай Ценов се разписаха за „Есетра Комерс“, а Огнян Христов- за „Шипка“. Така, при равен резултат 5:5, без победа, завърши днешният напрегнат и изпълнен със спорни ситуации мач.