Напрежение и груби нарушения в мача "Сао Пауло"- "Галакси"

Високо напрежение и десетки нарушения белязаха днешния оспорван двубой „Сао Пауло“- „Галакси“, който се изигра на спортен комплекс "Арена" край Асеновград. През първото полувреме символичните домакини успяваха да реализират повече атаки и удари към противниковата врата. Немалко пъти се пробваха срещу вратаря на „Галакси“, който показа отлични бранителски умения. Гостите, пък, бяха по- активни през втората част на мача. Иначе, първият гол отбеляза в 11- тата минута Стойчо Михайлов от „Сао Пауло“. До края на първото полувреме момчетата от „Галакси“ опитваха по всякакъв начин да вкарат, но все неуспешно. Или ударите бяха неточни, или вратарят на "Сао Пауло" се намесваше съвсем навреме. Все пак, второто точно попадение в мача падна в 25- тата минута. Костадин Пейчев от „Галакси“ изравни за 1:1. Малко след началото на втората част на срещата напрежението продължи да се покачва, а емоциите да надделяват над футбола. Така, в 27- мата минута Мартин Каракашев получи жълт картон за остро влизане в краката на играч от „Сао Пауло“. Футболистите и на двата тима започнаха да играят още по- устремено и агресивно с наближаването на края на двубоя. Предприемаха се повече удари към вратата на съперниците, отколкото пасове. Бързаха да отбележат, за да грабнат победата. Темпото продължи да се поддържа такова до 47- мата минута, когато отново Стойчо Михайлов от „Сао Пауло“ изведе своя тим напред, вкарвайки победния гол, с което и оформи крайния резултат в мача 2:1.