"Шипка" надигра "Мания" тази вечер

“Шипка” надигра категорично „Мания“ в мач от Градска футболна лига Асеновград. Тази вечер на спортен комплекс „Арена“ момчетата и на двата отбора показаха класа. Вратарите спасиха немалко сериозни удари. Доминиращ на терена и с по- сериозен натиск върху съперника през всичките 50 минути, обаче, бе тимът на „Шипка“. Тежко първо полувреме за „Мания“ с отбелязан един гол и допуснати три. Голмайстори в първата част от двубоя за „Шипка“ станаха Румен Хаджиев, Димитър Гаджев и Димитър Гюрев. Антон Кюлюнков, пък, отбеляза първото точно попадение за „Мания“. Втората част от срещата не протече по много по- различен начин. Владение на топката отново имаха предимно символичните домакини от „Шипка“. Бяха отправени и множество удари към вратата на „Мания“, които останаха нереализирани. До последната минута гостите също не се предадоха. Опитваха на всяка цена да обърнат резултата в своя полза. Пробваха и се възползваха от всяка възможност. Сякаш, обаче, и късмет не им достигна, за да постигнат целта си. В крайна сметка, до края на мача бяха отбелязани общо още три гола. Димитър Молев реализира в 37- мата минута за „Мания“. В 33- та и 50- та, пък, Янко Коватлиев се разписа за „Шипка“. Така, с резултат 5:2 завърши тазвечершният двубой между двата тима. След срещата, „Шипка“ се нарежда на третата позиция във временното класиране на Висшата лига, а „Мания“ заема седмото място.