VIP Dent спечели вечното дерби на ГФЛ, след разгром над ФК Даяна

След 10:0, черно-белите просто унижиха съперника си, който игра изключително слабо

Вечното дерби на Градска Футболна Лига, което привличаше вниманието на мини футболната общественост през последните сезони, на практика замина в историята, след като във вторник вечерта, шампионът за 2014 и 2015г. VIP Dent разгроми с 10:0 шампиона за 2013г. ФК Даяна. Така черно-белите продължават да са без загуба от началото на сезона и са в преследване на третата си поредна титла. За ФК Даяна, които показаха много малко хубави неща по време на срещата, остават изводите, които нанесения им удар в тази среща, ще им остави. Жълто-черните определено са в криза, след като загубиха у дома срещата от Шампионска лига, а сега и този двубой. Проблемът не е толкова резултатът, колкото, че играта на тима не върви.

Черно-белите започнаха срещата доста мобилизирано и при първото си по-сериозно полжение излезнаха напред с попадение на Христо Чалъков във 2 минута. Последва нов гол, дело на Андрей Костадинов (6'), с което увереността и спокойствието се настаниха в играта на VIP Dent. До края на полувремето, без да се напънат много, шампионите вкараха нови два гола, второ попадение записа Христо Чалъков (17'), а първия си гол в срещата заби Николай Петрво (20').

След почивката играта на котка с мишка продължи, като VIP-a реализираха нови шест. Звездата на тима Тодор Тимонов заби тупалка още с подновяване на играта. За да заболи повече, черно-белите построиха така играта си, че попадения да вкара почти цялата защитна линия. Андрей Костадинов вкара за втори път в 31мин, а до края на мача можеше да оформи и хеттрик. Стоян Бозов се разписа за първи път в официален мач на VIP Dent, с след две минути гол вкара и Теодор Банев. Христи Трифонов-коалата записа името си в 38 минтуа, а точка в спора сложи с второ попадение Ники Петров в последната минута. Пълен запис на срещата може да видите в YouTube канала на Градска Футболна Лига:

Ето какво сподели с нас топ защитникът на шампионите Андрей Костадинов след срещата с ФК Даяна: