Английски футбол на СК "Арена" край Асеновград и 0:3 в мача "Мания"- "Фараоните"

Дерби тип английски футбол можеха да наблюдават многобройните футболни фенове по трибуните на спортен комплекс „Арена“ край Асеновград днес. Трудни спасявания и красива игра показаха играчите в тазвечершния двубой „Мания“- „Фараоните“. По- голяма преса почти през цялото време бе оказана от страна на символичните гости. Доста удари направиха момчетата и от двата отбора. Първият гол, обаче, падна едва в 19- тата минута. Така, резултатът от усилията на „Фараоните“ не закъсня, когато Петър Поляков успя да реализира първото си точно попадение за тима. Футболистите от „Мания“ разчитаха предимно на защита. Заложиха и на контраатаки, но тази тактика сякаш бе неефективна за тях. Секунди преди края на първото полувреме, след организирана атака, отново Поляков успя да отбележи и головата разлика се увеличи в полза на „Фараоните“. Липсата на достатъчно резервни играчи и умората в редиците и на двата отбора си казаха думата. Малшанс, грешни пасове и немалко улучени греди, пък, бяха част от причините, поради които момчетата от „Мания“ не реализираха създадените от тях положения. Домакините показаха техника, но не и точност. Кулминацията в мача настъпи, когато на вратаря на „Мания“ Димитър Виденлиев бе показан жълт картон за извършено нарушение срещу играч на "Фараоните" . Бранителят трябваше да излезе от игра за пет минути. На негово място застана един от футболистите в тима. „Фараоните“ се възползва от ситуацията и отбеляза третото си точно попадение. Така, Петър Поляков успя да реализира хет трик за гостите, оформяйки крайното 0:3.
   Междувременно, „Галакси“ и „Стенимахос“ също показаха отлични футболни умения. Оспорван и в същото време спокоен бе двубоят между тях тази вечер. След като, символичните гости от „Стенимахос“ поведоха в 11- тата минута, „Галакси“ непрекъснато се опитваше да изравни и почти успяваше. Накрая не издържа срещу натиска на домакините и отстъпи. Така, днешният мач „Галакси“- „Стенимахос“ завърши 3:5.