С безкомпромисното 8:1 срещу "Белатрикс" Смолян, "Шипка" продължава напред в Лига България

С безкомпромисното 8:1 отборът на „Шипка“ победи смолянския „Белатрикс“ в надпреварата от Лига България. Красиви изпълнения, от страна на футболисти и на двата тима, белязаха мача. Множество точни и неточни удари бяха реализирани. Допуснаха се и немалко пропуски. Всичките 50 минути от срещата преминаха неусетно в бърза и динамична игра. Приятелска и спокойна атмосфера цареше на терена. В първото полувреме бяха отбелязани две точни попадения на Иван Филев и Янко Коватлиев от тима домакин „Шипка“. С още два гола се увеличи головата разлика в самото начало на втората част от мача. „Виновниците“ за това бяха Георги Бакърджиев и Иван Филев, с което резултатът в срещата нарастна на 4:0. До края на двубоя и при бурно подкрепяне, от страна на публиката, на спортен комплекс „Арена“ край Асеновград момчетата от асеновградския отбор успяха да реализират още четири гола. Автори станаха Васил Бечев, Иван Филев отново, Румен Хаджиев и пак Янко Коватлиев. Междувременно, почетното точно попадение за гостите от „Белатрикс“ Смолян падна в 37- мата минута. Реализатор на гола бе Валентин Фурлански. През цялото време се усещаше бързане и напрежение в редиците и на двата отбора. А причината- който грабне победата, продължава напред в Лига България. В случая този шанс се откри пред асеновградския тим „Шипка“.