Футболистите от "Запрянови" елиминираха софиянци и продължават напред в Лига България

При невероятна футболна атмосфера и огромна подкрепа от фенове се изигра срещата от Лига България между „Запрянови“ и "Коно пица" София. След този двубой, асеновградчани продължават напред в класирането. Тази вечер момчетата от Асеновград успяха да елиминират „Коно пица“ София. Те надделяха над софиянци с 5:2 в оспорван мач. Резултатът в срещата бе открит от домакините още в петата минута. Голмайстор стана Димитър Здравчев. До края на първото полувреме точните попадения в полза на „Запрянови“ се увеличиха на две. За допълнителния гол се разписа Ангел Телалов. Така, в спокойна, приятелска и красива игра, но едновременно с това, напрегната, премина първата част от двубоя. Второто полувреме също не отстъпваше в атмосферата. То бе изпълнено с динамика, настроение и непрестанно подкрепление на феновете по трибуните на спортен комплекс „Арена“ край Асеновград. Внезапно за оформяне на временния резултат на 3:0 заслуга имаше Христо Парунев в 44- тата минута. Междувременно, за игра с ръка бе даден жълт картон на Наско Мусов от „Запрянови“. Две минути по- късно стана ясно, че гостите от „Коно пица“ София няма да оставят нещата така и да си тръгнат с празни ръце и без нито едно реализирано положение. Те не останаха длъжни. Малко преди да се чуе сигналът на главния рефер за край на мача, Стилян Стойчев отбеляза първото точно попадение за софиянци. Секунди след това, в рамките на една минута, отново Димитър Здравчев изведе „Запрянови“ с общо три гола преднина. Веднага, обаче, Георги Милков от „Коно пица“ върна „жеста“ и резултатът стана 4:2. Това, може би, амбицира за пореден път Димитър Здравчев, който успя да направи хет трик. Той, буквално и непосредствено преди да се чуе последният съдийски сигнал, оформи крайното 5:2, в полза на домакините. Това автоматично изстреля „Запрянови“ напред в трети кръг от първенството в битката за първото място в Лига България. А след победата на любимия си отбор феновете на спортен комплекс "Арена" демонстрираха уникална заря, с което показаха своята радост от успеха на асеновградчани.