АПФК Пловдив поведе класирането в La Liga, Select с първа победа

Видео с мненията на Тодор Стоянов (90) и Ангел Хасов (АПФК Пловдив)

Два мача от LA LIGA предложи програмата на 24 март, като в тях взеха участие само нови отбори, записали се за първо участие в ГФЛ. Първо ФК Житница и Select се бориха за първа победа, след като и двата тима започнаха със загуби кампанията. Мачът се получи доста интересен и предварителните очаквания за лесна победа на Select не се оправдаха. Отборите си разделиха по едно полувреме, като първата част бе за Житница и логично "жълтите" водиха с 3:2 на полувремето. След почивката "избраните" вдигнаха оборотите и значително подобриха играта си, независимо, че в състава се усещане липсата на звездата на отбора Сашо Александров. С четири безответни попадения, Select спечели двубоя с 3:6, записвайки първа победа в шампионата.

В другата среща за деня, два от най-стойностните отбори в групата се изправиха за първо съперничество. Все пак участието в ЗИМНА ЛИГА, където тимът на АПФК Пловдив стана шампион, оказа силно влияние в двубоя, защото "червено-жълтите" изиграха двубоя с голямо самочувствие и заслужено спечелиха с 2:5. Въпреки добрата си игра в определени моменти от мача, липсата на игрови опит си пролича в играта на 90. Все пак остава да видим, дали потенциалът, който отборът притежава, ще бъде развит и отборът ще покаже добри игри през сезона. Ето какво споделиха пред камерата ни играчи от двата отбора: