АФК.ВЕРЕЯ 1995 СТАРА ЗАГОРА Е СУПЕР ШАМПИОНА НА БЪЛГАРИЯ ПО МИНИФУТБОЛ

Верейци постигнаха голям успех за Старозагорския минифутбол

Отбора на АФК.Верея 1995 който спечели републиканската титла в „Лига България” се изправи в пряк сблъсък за супер купата на България срещу другия шампион Левски Паталеница. Верейци бяха първия провинциален отбор който бе спечелил „Лига България” и сега имаха тежката задача да се изправят и надиграват със изключително силния отбор на Левски Паталеница.

Срещата се състоя във гр.Ловеч благодарение на съдействието на ПФК.Литекс и добрата организация от страна на Българската асоциация по минифутбол.

Трябва да отбележим мъжеството на играчите от двата отбора, които въпреки неблагоприятните условия за игра, дадоха всичко от себе си, за да направят един прекрасен двубой за всички зрители които дойдоха на градския стадион в Ловеч.

Срещата беше ръководен по перфектен начин от съдия на годината в БАМФ Янчо Янчев (София) и негов местен колега. Беше ясно че и двата отбора са доста технични и разполагат със добри и бързи футболисти на които щеше да им е трудно заради лошия, мокър и труден за игра терен. Въпроса бе кой отбор по-добре и по-бързо ще се нагоди на тежкия терен и лошите атмосферни влияния които ни донесе капризите на женския месец.

Срещата започна със химна на република България и задължителния поздрав на двата отбора. През първите десет-дванадесет минути Левски Паталеница натиснаха противниковия отбор, който само епизодично успяваше да премине централната линия на игрището. През това време старозагорци разучаваха и опознаваха опонента си който е много класен и добре комплектован отбор.Този факт го изпитаха на гърба си през миналия сезон отбори, като ПФК.Чичовци (София), Лазур (Свети Влас), Трите Мечки (Шумен) и Старозагорския Ремиза който бе отстранен именно от класния Левски Паталеница.

След добра развита атака Делян Петров се отчете със добър пас и Динко Динев откри резултата. В двадесетата минута Паталеница изравни след комичен рикошет във задните части на Голакин който не разбра че е изравнил резултата.

Радостта на Левски траеше само една минута след като Дилян Петров отново изведе Верейци напред в резултата. При резултат 1:2 в полза на Старозагорци завърши първото полувреме.

През първите минути на втората час Левски отново взе превес и започна със масирани атаки. Това отвори много възможности за АФК.Верея и четири минути след подновяването на играта при една перфектна контраатака и пас на Дилян Петров, Динко Динев вкара втория си гол в мача. Последваха силни минути за Верея които изтърваха доста чисти положения като и гредата бе добър помощник на вратаря Ненко Вергов. В четиридесетата минута Динко Динев заби своя хетрик след една добре проведена атака от страна на по подготвения отбор на АФК.Верея и резултата набъбна на 1:4 за Старозагорци. Заралии продължиха да играят много добре и изтърваха маса положения заради това че отбора на Паталеница се беше оголил в търсенето на гола.

В последните минути „зелените” се умориха, падна им концентрацията върху срещата. От това се възползваха опонентите им които успяха да върнат два гола в последните две минути на срещата чрез капитана им Стоил Фърцов и втория гол в срещата на Голачки, секунди преди крайния съдийски сигнал.

Така приключи и финалната среща която донесе един неоспорим факт че, АФК.Верея 1995 влиза в историята, като първия отбор спечелил подобно отличите побеждавайки шампиона в шампионската лига, след като не е ставал дори шампион в града си!!!!

Това бе един незабравим момент който ще остане със златни букви в историята на клуба, както и в историята на Старозагорския минифутбол.

Така АФК.Верея отмъсти частично за това че през миналата кампания Ремиза бе спрян именно от кошмара им, Левски Паталеница по пътя за финалната четворка.

Лично кметът на гр.Ловеч Минчо Казанджиев гостува на събитието и предаде купата на супер шампионите в компанията на президента на БАМФ Лъчезар Паланков. Шефът на контролния съвет на асоциацията Марин Раковски също присъстваше на събитието.

Капитанът на Литекс Страхил Попов и младият му колегата Кирил Десподов пък наградиха с медали двата финалиста.Страхотния успех на Старозагорци бе отразено по подобаваш начин и от официалния сайт на ПФК.Литекс.

Динко Динев от състава на шампионите взе приза за MVP на срещата и му бе подарена специална картина, моста на Кольо Фичето, който е символ на гр. Ловеч. Картината бе връчена лично от ръководството на БАМФ. Вечерта продължи и със специална програма във елитно заведение в града на люляците, където се вихрише купона на супер шампиона!

Още веднъж със спечелената титла, която е най-високото отличие в Българския минифутбол се доказа класата на Старозагорските отбори, като с това отвъдиха и името си на футболен град който развива добре мини варианта на най-популярната игра.