Севлиевската полиция на финали за купа "Развитие"

севлиевци спечелиха квалификацията в габровска област

Севлиевската полиция спечели областната квалификация в Габрово за купа "Развитие" и се класира за финалите в националната футболна база в Бояна. Турнирът се провежда в помощ на деца на загинали служители на МВР, под патронажа и с помощта на корпорация "Развитие" и със спонсорството на ЦКБ Сила и Енекод. Надпреварата се провежда и с помощта и сътрудничеството на БАМФ.

В квалификацията за област Габрово се включиха четири отбора, които представляваха полицейските управления в Габрово, Севлиево, Трявна и Дряново. След жребий бяха определени двойките за полуфиналите, като победителите от тях щяха да спорят за трофея.

В първата полуфинална среща, севлиевци бяха безапелационни към колегите си от Дряново и ги победиха с 6:2. Във втората, домакините от ОД на МВР Габрово, макар и трудно, успяха да се наложат над тревнеци, с 3:1.

В мача за трето място, полицейските управления в Дряново и Трявна не се победиха, приключвайки 1:1. При дузпите обаче по - точни се оказаха дряновци и си спечелиха място на почетната стълбичка.

В очаквания с интерес финал, ОД на МВР Габрово и РУ Севлиево, изиграха мач, достоен за истински финал. Габровци поведоха, но гостите изравниха в края на полувремето. В началото на втората част севлиевци отбелязаха два бързи гола и сякаш мача бе решен. Пет минути преди края му габровци върнаха един гол и до края обсадиха севлиевската врата, но не успяха да я поразят. При контраатака в последните секунди на мача, тима на РУ Севлиево отбеляза нов гол, оформяйки крайното 4:2.

Победителите бяха наградени с купа и квота за финалите в Бояна от представителя на корпорация "Развитие" г-н Велин Крачанов.

БАМФ Габрово пожелава успех на севлиевци във финалната фаза, достойно участие и завръщане с националната титла.