Босна и Херцеговина прегази Ирландия и оглави група C

Босна и Херцеговина спечели първия си мач на EMF Euro 2018, побеждавайки Ирландия с 3:1 в мач от първия кръг на предварителна група C, където е и отборът на България. По този начин босненците оглавяват класирането в групата и задно с Казахстан имат по 3 точки в актива си.

Доста предпазливо и на момента доста скучно започна първото полувреме на двубоя. Двата тима предимно разиграваха бавно и лекия превес на Босна и Херцеговина не им даваше никакво предимство в резултата, съвсем логично на полувремето резултата бе 0:0. Съвсем друг двубой наблюдаваха българските национали, които бяха на трибуните в Киев и разучаваха утрешния си съперник Ирландия. Андреас Берович откри за Босна и Херцеговина в 23-та минута. Играта се откри и двата тима вдигнаха сериозно оборотите. Борислав Грабавац удвои за своя тим в 34-тата. Емир Мюзик върна едно попадение за Ирландия в 36', но Младен Цецура попари надеждите им, оформяйки крайното 3:1 за Босна и Херцеговина в 39-та минута.

С тази победа босненците заемат първата позиция във временното класиране и заедно с Казахстан съвсем според очакванията показват че са фаворити за излизане от група C. Разбира се, България, която днес почиваше може да обърка сметките на някой от тези два отбора, но това ще разберем в следващите дни. По програма утре, 13 август ще се изиграе втори кръг включващ следните мачове:

16:00ч БЪЛГАРИЯ vs ИРЛАНДИЯ (пряко по БНТ HD)

18:00ч АЛБАНИЯ vs БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА (пряко в You Tube на EMF)