КЦМ 2000 ГРУП дублира титлата си в Siza Sport КУПАТА НА ПЛОВДИВ

Втори трофей за сезона във витрината на "металурзите"

Отборът на КЦМ 2000 ГРУП успя да спечели Siza Sport КУПАТА НА ПЛОВДИВ за втора поредна година, като на финала днес успя да победи Тарос Трейд с 4:1. С този успех, "металурзите" стават единствения тим, с три купи от надпреварата, като изпревариха тимът на ФК Даяна, които са първия тим спечелил две поредни титли в турнира.

В петъчния следобед, под жаркото юнско слънце, двата тима започнаха предпазливо, като сякаш дебнеха съперника да сгреши, като стабилната игра в защита на Тарос и игралия блестящо в целия мач страж Станимир Иванов, поддържаха нулевото равенсто. При единствената грешка на защитата в бяло през първото полувреме, Джонджуров пое с пета една висока топка, с което елиминира защитника Димитров. Озовал се очи в очи с вратаря Иванов, плеймейкъра на сините не сгреши - 1:0 за КЦМ в 16-та минута. До края на полувремето двата тима не промениха начина си на игра, като Тарос Трейд продължиха да не дават свободни пространства за нападателите в синьо. Чак в 30-та минта на мача крепоста в бяло капитулира - второ попадение на Джонджуров, след блестяща асистенция на Сердарски. Това принуди Тарос да погледне по-сериозно към вратата на сините, което съвсем логично отвори пространства за бъзроногите нападатели на КЦМ. Последва попадение на Алесандър Стойчев-легендата, а след него се разписа Виделен Сердарски. Все пак Тарос Трейд върнаха едно попадение, чрез Борис Благоев, но до края на мача белите успяха да запишат само две греди на сметката си.

Победата на КЦМ 2000 ГРУП доведе до отпадане на баража за място в WinBet ШАМПИОНСКА ЛИГА 2018/2019. Така завършилият на 4-то място в ШАНС 2000 ВИСША ЛИГА, където кръг преди края се намира Тарос Трейд. В слуичай, че белите успеят да запазят позицията си, то те също ще участват в републиканския турнир. Ако не успеят, то те ще получат квота за БАМФ ЛИГА БЪЛГАРИЯ, заради участието в този финал за Siza Sport КУПАТА НА ПЛОВДИВ.

Легендата на Ботев Пловдив - Боби Димитров връчи купата на капитана на КЦМ 2000 ГРУП - Веселин Филипов, с което отприщи тържества по случай постигнатия дубъл. Следващия петък "металурзите" ще опитат да увеличат сметката от титли през тази година, като се изправят срещу вечния си съперник VIP Dent, в спор за шампионската тила на ГФЛ.

Димитър Джонджуров спечели голмайсторския приз в Siza Sport КУПАТА НА ПЛОВДИВ 2017/2018, като изпревари съотборника си Виделен Сердарски. Двамата завършиха с по 8 попадения, но двата гола във финала се оказаха решаващи за плеймейкъра на сините.

Петър Симеонов награди шампиона КЦМ 2000 ГРУП от името на гордия спонсор на КУПАТА НА ПЛОВДИВ - Siza Sport. Вече втора година, носителят на купата печели ваучер за спортна екипировка. Именно с такъв на стойност 400лв си тръгнаха шампионите, връчени им лично от г-н Симеонов. Градска Футболна Лига изказва искрените си благодарности, за подкрепата от страна на Siza Sport.