новини от региона

"Балкан" и "МГ – Величков" откриват турнира „Да подгреем преди Световното”

Отборите на Балкан(Варвара) и МГ – Величков(Пазарджик) ще открият турнира по футбол на малки врати за купа „Райкомерс”, който ще се състои под егидата на кмета на общината Тодор Попов в Пазарджик на 10-ти юни.

Състезанието ще бъде под мотото „Да подгреем преди Световното в Русия”.

Организатори на проявата са Община Пазарджик и Българска асоциация минифутбол, която от есента на тази година ще провежда и в Пазарджик регулярно първенство за футбол на малки врати. 

В първи мач от състезанието Балкан (Варвара) и МГ – Величков (Пазарджик) излизат един срещу друг от 9 часа в неделя на игрището с изкуствена настилка до „Лидъл”, определи жребият. След тази среща ще се изиграят още 11 мача от груповата фаза преди да се стигне до мачовете от елиминационната. 

За най-добрите тимове е предвиден е атрактивен паричен награден фонд, както и предметни отличия за призьорите  в личното класиране футболисти – вратар, защитник, полузащитник и нападател (голмайстор).

Предстоящия турнир ще бъде презентационен като целта му е да провокира интереса на желаещите да се включат в шампионата по футбол на малки врати за аматьори.

Идеята е и в Пазарджик да има регулярно първенство за минифутбол, по подобие на останалите областни и по-малки градове в страната, победителя да получава квота за квалификации на Шампионска лига по минифутбол на БАМФ, а подгласниците му - квоти за БАМФ Лига България.

                     Програма на турнира:

Гр. „А”                                  Гр. „Б”

1.Балкан                               1. Левски

2.Карабунар                         2. Костандово

3.Главиница                         3. Чико(Бяга)

4.МГ – Величков                 4. Зенит Ол Старс

Неделя, 10-ти юни:

9.00 Балкан – МГ - Величков

9.30 Левски – Зенит

10.00 Карабунар – Главиница

10.30 Костандово – Чико

11.00 Офиц. откриване

11.05 Балкан – Главиница

11.30 Левски – Чико

12.00 Карабунар – МГ

12.30 Костандово – Зенит

13.00 Балкан – Карабунар

14.00 Главиница – МГ

14.30 Чико – Зенит

Полуфинали:

15.00 А1 – Б2

15.30 Б1 – А2

16.30 ФИНАЛ ЗА 1-2 МЯСТО

 

резултати на живо

Няма мачове за избраната дата

рожденици