"Стенимахос" затвърдиха първото място и спечелиха купата от Висшата лига на ГФЛ Асеновград

„Стенимахос“ е победителят от сезон 2014 г. на Градска футболна лига Асеновград. Във финалния мач шампионът се изправи срещу „Алкохим“, като си заслужи победата с 3:4. През всичките 50 минути от двубоя момчетата и на двата отбора играха стегнато. Въпреки дъждовното време и мокрия терен, играчите, все пак, успяха да дадат всичко от себе си. Множество удари бяха отправени и към двете врати. Пропуски и страхотни спасявания на вратарите, обаче, не допуснаха резултатът да бъде открит почти до средата на първото полувреме. Тогава, при грешка, от страна на защитата на „Алкохим“, Борислав Сираков от „Стенимахос“ се възползва и отбеляза първото точно попадение. За 0:2, пък, минути по- късно се разписа Димитър Димитров. След това, Стоян Славков от „Алкохим“ намали головата разлика, а до края на полувремето за 1:3 отново бе точен Борислав Сираков. След почивката се наблюдаваше бърза и напрегната игра, от страна и на двата тима. Усилията им не останаха напразни. След доста пропуски от футболисти на „Алкохим“ с точен удар най- после се записа Стефан Стефанов. Нурай Расимов от „Стенимахос“, обаче, не остана длъжен на съперниците и отново изведе своя отбор с два гола преднина. Минути преди да се чуе съдийският сигнал за край на мача, Борислав Марков от „Алкохим“ бе този, който оформи крайното 3:4. Непосредствено, след края на срещата бяха наградени и победителите. С купа и предметни награди бе удостоен класиралият се на първата позиция „Стенимахос“. Втори във Висшата лига тази година стана тимът на „Шипка“, който в полседния момент измести „Енджой“, оставяйки го на третото място. Както всеки сезон, така и този, председателят на Градска футболна лига Христо Христов бе подготвил и няколко индивидуални награди. С приза „Голмайстор“ бе отличен Дормушали Саидходжа от „Стенимахос“. С „Най- добър полеви играч“ бе удостоен Иван Филев от „Шипка“. „Най- добър вратар“ тази година стана Иван Дамянов от тима на „Енджой“. А отборът на „Алкохим“ заслужено взе призът „Феър плей“. Медалите и наградите връчи кметът на Асеновград доктор Емил Караиванов. От името на Общината той поднесе и парична премия на класиралите се на призовите три места. Преди да започне официалната церемония по награждаването, градоначалникът на Асеновград сподели, че е щастлив от факта, че Градска футболна лига се утвърди, като спортно събитие с регионално значение именно в нашия град. И допълни, че се радва и има удоволствието да връчи наградите на победителите.

Автор: Атанаска Маркова