Макао изненада СОД-DSC и вече е полуфиналист в Купата на МФЛ

Ивайло Иванов герой за победителите

В последния кръг на група Б в турнира за Купата на МФЛ в директна среща за определяне на втория в класирането един срещу друг се изправиха тимовете на Макао и СОД-DSC. Оспорваният двубой завърши при 3:1 за “зелените”, но срещата бе съпътствана с известно напрежение поради големия залог. Тодор Вълев откри за “белите” малко преди края на първото полувреме, но веднага след началото на втората част Ивайло Иванов изравни за 1:1. Георги Таралезов пък изведе Макао напред в 34-ата, като съвсем малко измина, преди Иванов с втория си гол да оформи крайното 3:1. Стилиян Куцилев бе изгонен малко преди края, а нервите взеха връх в заключителните минути, за което бяха раздадени още няколко жълти картона. СОД-DSC нямаха късмет пред гола, като с отлични изяви се отличи и съперниковият страж в лицето на Никола Петров.

Победата за Макао означава второ място в група Б с актив от 9 точки и класиране за ? финалите, където тимът ще се изправи срещу победителя в група А в лицето на Албион. Срещата е на 30 април от 20:30. СОД-DSC финишира 3-и с шест пункта, като Делян Колчев и компания гледат към Русия за своето участие в международния турнир Continental Football League.

Източник: hsm-bg.eu