ЕЛМА ТАКСИ остава във ВИСША ЛИГА през 2015г.

"Сините" спасиха кожата след бой над Verso Travel

ЕЛМА ТАКСИ запазиха мястото си в елита и през сезон 2015, след като в директна битка за ВИСША ЛИГА разгромиха отбора на Verso Travel с 8:2. "Сините" излязоха пределно мобилизирани на терена на спортен център Арена, с което което показаха ясно амбициите си в срещата. Резултатите не закъсняха, след като Габриел Делибалтов откри резулата в 7-та минута, а секунди по-късно преднината сана 2:0 след попадение на Асен Попов. Интригата се запази жива до края на полувремето, след като претендентите върнаха едно попадение в 12-та минута чрез Димитър Папазов, но амбициите им бяха попарени в края на първата част, след нови два гола на Габриел Делибалтов, с което той оформи хеттрик в двубоя.

През втората част имаше само един отбор на терена, след като футболистите Verso Travel загубиха мотивация и станаха лесна плячка, от което ЕЛМА ТАКСИ се възползваха на максимум, оформяйки крайното 8:2. Така сините запазиха мястото си в елита и ще оставят зад гърба си една противоречива 2014г, в която независимо от незавидното си класиране, успяха да играят финал за КУПАТА НА ПЛОВДИВ и спечелиха за втора поредна година участие в ЛИГА БЪЛГАРИЯ. За Verso Travel остава утехата, че след блестящия сезон в "Б" ешалона, бяха на един мач от елита и ще могат през втория си сезон, след завръщането си в ГФЛ, ще могат да се преборят с конкуренцията за челно класиране отново.

Още два баража следва да се изиграят, днес в 19:00ч Блаканска Гозба ще защитава мястото си в елита срещи Светкавиците, а утре, отново в 19:00ч, АФК Гарата се изправя срещу претендента Младежка-1, които цял сезон мечтаят за завръщане в елита.