ЦСКА еднолично на върха в Купата на МФЛ след труден успех над СОД-DSC

Много нерви съпътстваха сблъсъка

Шампионът на Royal League ЦСКА Varna FIRM продължи с победната си серия в турнира за Купата на МФЛ. “Армейците” се наложиха с 2:1 над първенеца в Art Co Design League One СОД-DSC в мач с много здрави единоборства, което доведе и до разправии и по-изнервени ситуации между играчи на съперниците. Пламен Атанасов изведе ЦСКА напред в 16-ата минута след удар извън наказателното поле. Силните емоции продължиха и през втората част, като главният съдия Красимир Николов се намеси авторитетно при опити за провокации между изнервените състезатели. Свилен Керемедчиев удвои преднината за Varna FIRM с удар по диагонала в 37-ата минута, което принуди Делян Колчев и компания да се втурнат в догонване. В последната минута Денис Генчев оформи крайното 2:1, но времето не стигна за нещо повече.

Мениджърът на “армейците” Стелиян Стоянов коментира след края на двубоя, че е изненадан от многото отрицателни емоции в срещата и въпреки че и преди са играли със СОД DSC, досега той и неговите футболисти не са имали проблеми със съперника. Той също така изрази удовлетворение от адаптирането към Футбол 8, който е нов формат за тима ЦСКА.

От тима на СОД-DSC отказаха коментар пред камерата на Mini Football TV.

След победата в първия кръг над Макао с 5:3 ЦСКА Varna FIRM еднолично е на върха в група Б на турнира за Купата на МФЛ с 6 точки. СОД-DSC също стартира с успех при 4:1 над Дубала, където Момчил Димитров записа впечатляващ хеттрик, а сега изпраща кръга на второ място с 3 пункта.

Източник: hsm-bg.eu