Макао победи Ботев 18 в здрав сблъсък

Осем гола си отбелязоха съперниците

Отборът на Макао записа първа победа в Купата на МФЛ, след като надделя с 5:3 над състава на Ботев 18. Двата тима влязоха здраво в срещата и още в първата минута Диан Господинов откри за “жълто-черните”. Последва бърза реакция и само 2 по-късно Стилиян Куцилев изравни за “зелените”. Свилен Горев отново изведе напред Макао в 21-ата минута, а така приключи и първата част.

Второто полувреме също започна бурно с гол на Стилиян Тръпков, който изравни за 2:2, но паритетът трая кратко. Слави Хаджиев направи 3:2 в 33-ата, а 6 по-късно Куцилев отбеляза втория си гол за 4:2. Последваха емоционални минути, белязани с по-груби единоборства и сблъсъци между играчите. Стилиян Куцилев напусна игра преждевременно със съмнения за лоша травма, които обаче той разсея след края на мача. Неговият съотборник Стоян Димитров вкара за 5:2 в 46-ата минута, а малко преди последния съдийски сигнал Господинов с второто си попадение оформи крайното 5:3.

Сходни мнения споделиха пред камерата на Mini Football TV представителите на Ботев 18 и Макао в лицето съответно на Стилиян Тръпков и Стилиян Куцилев. А именно, че продължаването напред не е на всяка цена и отборите им целят максимално добро представяне в турнира по футбол 8, особено в тежка група с тимове като ЦСКА и Дубала.

С победата Макао възвърна самочувствие след поражението от “армейците” в първия кръг с 3:5. “Зелените” вече имат 3 пункта и заемат трета позиция във временното класиране на група Б. Това бе първа среща за Ботев 18 и с нулев актив са 4-и към момента.

Източник: hsm-bg.eu