ДУЗПИ ЗЛОЩАСТНО ЛИШИХА ЦСКА VARNA FIRM ОТ ПРОДЪЛЖАВАНЕ В ШАМПИОНСКА ЛИГА

Важни фигури отсъстваха за “армейците”

При гостуването си в осминафинален реванш от Шампионската лига варненският първенец ЦСКА Varna FIRM завърши наравно 2:2 с домакините от Лазур Свети Влас. Първият сблъсък завърши също при равенство - 1:1. Това наложи изпълнението на наказателни удари, при които по-точни бяха бургазлии, с което си спечелиха класиране за ? финалите на турнира.

Много на брой ключови играчи отсъстваха за “армейците” за важната среща, като извън групата на мениджъра Стелиян Стоянов бяха Даниел Димов, Мартин Великов, Петко Петков, Никола Найденов и Калоян Иванов. Кадровите проблеми обаче не попречиха на ЦСКА да бъде на равностойно ниво през цялата среща на терена на ОСК “Славейков” и да се противопоставя на тима на Динко Денев, съставен от качествени състезатели с опит в професионалния футбол. Именно домакините откриха с първата си по-сериозна атака в 7-ата минута, когато Димитър Петров се разписа след разбъркване в наказателното поле. “Армейците” овладяха играта и не отне много време, преди да изравнят и обърнат резултата. В 15-ата точен бе Петър Иванов, а пълният обрат оформи Свилен Керемедчиев в 23-ата минута.

Така ЦСКА се оттегли с преднина на полувремето, но малко след подновяването на играта през втората част Жулиен Парушев върна паритета с гол в 29-ата минута. Следваха атаки и към двете врати, но с добри намеси се отличиха вратарите Господинов и Иванов.

Равенството в редовното време означаваше изпълнение на наказателни удари. Парушев отбеляза първата дузпа за Лазур, а неговият съотборник Господинов спаси първото изпълнение на съперника, дело на Стоян Андонов. Янко Яръмов направи 2:0, а след него се разписа и Юлиан Димитров за 2:1. Дойде време за последния удар за домакините, който Живко Димов вкара без напрежение и класира тима си за ? финалите на Шампионската лига.

ЦСКА Varna FIRM изпраща едно достойно участие в турнира, допускайки само едно поражение в него - именно от Лазур Свети Влас в груповата фаза. Варненският шампион бе съпътстван от сериозни кадрови проблеми и в двата елиминационни мача с бургаския тим и това определено попречи на “армейците” да реализира победа или дори класиране за следващия етап.

Източник: hsm-bg.eu