Камите отстраниха Червена чета "Радецки"

Сливналии с амбиции за пробив в Лига България

Великденският понеделник предложи на феновете на минифутбола в Габрово дерби срещи от 1/16финала на Лига България. В една от тях среща си дадоха фенклуба на ЦСКА в Козлодуй - Червена чета "Радецки" и Камите от Сливен. Празничното настроение, хубавото време и чудесният терен бяха предпоставки за интересен и хубав мач, който и двата отбора се постараха да направят. В началните минути Червена чета започнаха сякаш по-активно, опитвайки удари от всякакви позиции, но това не беше проблем за вратаря на Камите - Ив. Иванов. Сливналии започнаха по-пестеливо и разиграваха търпеливо, търсейки слабости в отбраната на противника. Една такава слабост веднага беше наказана след бързо разиграване на корнер между В. Николов и Ан. Бончев и след силен удар резултатът беше открит. В тези моменти опитът на Камите беше определящ, които по-добре се ориентираха как да използват грешките на съперника. Така дойде и вторият гол след удар на Ст. Белчев от около 17-18 метра. Козлодуйци се опитваха да се върнат в мача, но забравиха за защитата си и за опасните контраатаки на Камите. При една такава Д. Димитров с много техничен удар не остави шансове за вратаря за 3-0. При този резултат приключи и полувремето. Червена чета не се отказаха да атакуват, а Камите може би се поотпуснаха. Това доведе до една колективна тяхна грешка, при която дори и перфектният в този мач Ив. Иванов не успя да поправи, за да се стигне до 3-1 в 33 минута. В този момент отборът от кв. "Речица" разбра, че мачът не е приключил и трябва да положи още усилия за да го спечели. Играта се понакъса от тактически нарушения, но прави чест и на двата отбора за феърплея, който проявяваха. При една контраатака в 47 минута страхотен пас на В.Николов намери Дим. Пешев на левия фланг, който технично преодоля вратаря за 4-1. Оставаха 3 минути до края и 3 гола преднина за Камите, сякаш изходът беше решен. Не така мислиха червените, които отново използваха отпускане на съперника и се върнаха в мача, реализирайки за 4-2, а в последната минута получиха и право на дузпа, след която резултатът беше вече 4-3. За повече обаче нямаше време и съдията Ем. Драганов, ръководил авторитетно мача даде крайният сигнал при 4-3 за Камите.

С тази победа сливналии се класираха на 1/8 финал и ясно заявиха, че ще се преследват участие във финалната четворка. С пестеливата си игра в определени моменти те скриха пълния си потенциал пред шпионите на другите отбори. Трябва да се отбележи тактическата зрялост и израстване на отбора, вещо ръководен от своите лидери Ан. Бончев и Ив. Иванов. Следвашият съперник ще бъде определен от двубоя между Pasta Gabrovo и Фантастико Враца.