Динамо Варна изненада Лудогорец Доброплодно в Misho Sport Cup

Три червени картона оцветиха сблъсъка

В една от най-равностойните групи в Misho Sport Cup, а именно група Д, се срещнаха непобедения до момента Лудогорец Доброплодно и младият състав на Динамо Варна. Именно младите футболисти на Динамо първи откриха резултата след точен изстрел на Иван Малинов във втората минута. Лудогорец обаче бързо върнаха удара и Петър Радев изравни резултата в осмата. Играта се поизостри, като три жълти картона бяха раздадени - два за състезатели на Лудогорец и един за Динамо. “Лудогорци” успяха да осъществят пълен обрат, след като Стоян Стоянов се разписа за 2:1 в 30-тата минута. Динамо не се предадоха и настървено потърсиха изравняване, което постигнаха след гол на Християн Радичков за 2:2 в 35-тата минута.

Драмата в двубоя тепърва предстоеше, като само в рамките на две минути трима души бяха отстранени от игра. В 40-тата Димитър Жеков от Лудогорец и Радослав Радичков от Динамо бяха декорирани с втори жълт картон, а в следващата 41-ва минута Николай Димитров от Лудогорец бе изгонен с директен червен картон. Динамо Варна веднага се възползваха от численото си преимущество и в 42-рата минута Деян Георгиев направи 3:2. Пак той вкара за 4:2 (45’), а Кирил Иванов оформи крайното 5:2 в 46-тата минута за първата победа на Динамо в Misho Sport Cup.

Източник: hsm-bg.eu