Приключи есенният полусезон на АНЛ Габрово

ВАС Етъра ще зимува на върха

В мразовитата Неделя на 17 Декември, се изиграха последните шест мача за 2017 г., от програмата на АНЛ Габрово.

ВАС Етъра затвърди лидерската си позиция по убедителен начин, побеждавайки категорично ФК "Ястребите", с 13:0. Христо Минчев отбеляза четири гола, неостаряващият Станимир Лилов наниза хеттрик, а още два гола добави Станислав Събев.

Вторият в класирането Копакабана, също спечели, макар и с доста усилия, срещу тима на Рио, с 5:3. По два гола за победителите вкараха Ивайло Райнов и Николай Митев.

В пряк двубой за третото място, ФК "Габрово - Палаузово" победи ФК "Стеф - Фреш", с 4:2. Още в началните минути, палаузовци поведоха с четири безответни гола, сред които хеттрик на Павел Велчев. През второто полувреме, селекцията на Стефан Кожухаров се вдигна на щурм, но той стигна само за два гола, дело на Иван Лесев.

На пето място, с равни точки с четвъртият и на точка зад призовата тройка, е тима на ФК "Старо Село" 777. Момчетата на Кирил Каменополски почти бяха загубили мача си срещу Приятели, изоставайки с 1:4, но след прекрасна игра и точен мерник на Захари Михайлов, стигнаха до победата. За крайното 7:5 и седемте гола бяха дело на Захари.

FC "Eagles" с мощна декемврийска серия стигна до шестото място. В последната си среща, Борил Борисов и съотборниците му, надделяха над силният тим на Веспа, с 5:2. Два гола за успеха отбеляза Даниел Христов.

В последната среща от кръга, тимът на New Boys победи Street football, с 9:2. Марти Милев и Калоян Гочев материализираха усилията на съотборниците си, отбелязвайки по четири гола.

С това приключи футболната година за БАМФ Габрово. Подновяването на първенството се очаква през Март 2018 г.