След уникална драма, ФК "Габрово - Палаузово" е на 1/16 финал в Лига България

ФК "Стеф - Фреш" очаква 1/8 финалите в Шампионска Лига

На уникална драма станаха свидетели, малцината зрители в Плевен, наблюдавали двете срещи от 1/32 финалите на турнира Лига България. В първата, отборът на ФК "Габрово - Палаузово", постигна немислим обрат срещу ФК Дунав Завинаги от Русе. Мачът започна лошо за габровци и още в третата минута те инкасираха гол. В последните секунди на първата част, русенци отбеляза и втори, а малко след началото на второто полувреме, преднината им стана класическа. Но, дори и при 0:3, палаузовци показаха, за пореден път, че са отборът който никога не се предава и играе винаги до последната секунда, независимо от текущият резултат. Пенко Стефанов върна един гол и остави габровци в мача. Драмата настъпи в последните три минути на мача. Ивайло Тодоров - Бланко, с красив диагонален удар, намали резултата и вдигна съотборниците си за обрат. Това сякаш гипсира съперника и той започна да чисти топката безразборно. Още в следващата атака, палаузовци удариха греда, а малко след това, Павел Велчев изравни. Веднага след началният удар и хубава атака, Бисер Стефанов намери целта и обрата бе факт. В последната секунда, опразнената врата, от центъра на терена, отново улучи Павел Велчев и сложи точка на спора, за крайното, 5:3.

В другата среща, Копакабана тръгна добре срещу тима на Спортинг Троян, повеждайки с гол на Илиян Кънев. Троянци изравниха, но капитана Климент Велев, с красив гол с глава, отново изведе нашите напред. Съперникът се втурна масирано напред, но срещна непреодолимият Димитър Гюмишев. И той обаче капитулира, като в последните две минути, футболистите на Спортинг, отбелязаха два гола и победиха с 3:2. По този начин, след две победи и една инфарктна загуба, Копакабана напуска турнира Лига България с високо вдигната глава от достойното участие.

Вчера се игра и първата среща от 1/16 финалите в Шампионска Лига. Нашият представител в турнира, ФК Стеф -Фреш, гостува в Троян, на местният тим Куршумите и се представи страхотно, побеждавайки домакините си, със 7:2. Хеттрик отбеляза голмайстора и капитан на отбора, Иван Лесев, два гола добави завърналият се в тима Ивайло Илиев, а по един вкараха Теодор Пенчев и Никола Камбуров. След седмица е реванша в Габрово, който се очертава като протоколен, а след него нашите момчета са в очакване на съперника си за 1/8 финалите в турнира.

Така равносметката от есенното участие на габровските отбори по минифутбол в републиканските турнири на БАМФ, е повече от добро. И шестте ни представителя преодоляха своите предварителни групи, а в първият кръг на преките елиминации, представянето също е отлично. В Шампионска Лига е въпрос на формалност, ФК Стеф - Фреш да узакони участието си на 1/8 финал. В Лига България, Габрово вече има три участника на 1/16 финалите. ВАС Етъра е там, като най - добър победител в предварителните групи, ФК "Габрово - Палаузово" също се класира, а третият тим ще се определи от мача ФК Старо Село 777 - New Boys, идната Неделя. В жребият за пролетните кръгове от турнирите на БАМФ, за първи път ще има и габровски отбор в урната. И то не един, а цели четири отбора.

Респект и уважение към всички участници в АНЛ Габрово, допринесли за успехите на габровският минифутбол на национално ниво.