Уникален успех за габровските отбори в турнирите на БАМФ

Всички наши представители вече са на елиминации

Уникален успех постигнаха габровските отбори, които участват през този сезон, в републиканските турнири на БАМФ. И шестте ни представителя преодоляха предварителните си групи и вече чакат жребия за преките елиминации.

Последни това сториха тимовете на Копакабана и New Boys, които играха вчера в Плевен. Копакабана спечели безапелационно своята група, надигравайки и двата си съперника. В първата среща, с два гола на Климент Велев и по един на Ивайло Райнов и Иван Стефанов, бе сломен отборът на АФК Гарант от Троян, с 4:2. Във вторият мач от групата, троянци загубиха и от АФК Русчук, с 3:6. Така, в последната среща, Копакабана и русенци трябваше да определят кой ще е победител в групата. Нашите момчета отговориха бързо на този въпрос и с нова победа, с 4:2, вече чакат следващият си съперник. Два гола срещу русенци отбеляза Ивайло Райнов, а по един добавиха Климент Велев и Милен Панчев.

Драмата бе в групата New Boys. В първата среща, нашите поведоха на доста класният ФК Дунав Завинаги от Русе, след два бързи гола на Дейвид Арнаудов, но до края русенци изравниха и отборите разделиха по една точка. Във втората среща, срещу Young Stars от Троян, на габровци им бе нужно равенство и то бе постигнато, след изключителна драма. След нулево първо полувреме, троянци поведоха в средата на втората част. При атаката за гола им, след сблъсък с противник, бе счупен кракът на Митко Зарков и нашите останаха с човек по - малко, тъй като пристигнаха без резервни състезатели. Усетили шанса си, играчите от Троян натиснаха, но бяха спрени от вратаря Христо Христов и самоотвержената защита пред него. Така с човек по - малко и капнали от умора, играчите на New Boys се надяваха на чудо. И то стана. Три минути преди края, Дейвид Арнаудов с прекрасен гол, в горният ъгъл, изравни резултата и почти класира тима си напред. Класирането стана официално, след последната среща, в която ФК Дунав Завинаги победи троянци, с 4:1 и така New Boys зае втората позиция в групата.

По този начин всички габровски отбори продължават напред. ВАС Етъра поведе хорото, след като убедително спечели своята група, играна в Тетевен. Седмица по - късно и ФК Старо Село 777 спечели групата си в Плевен. Миналата Неделя, ФК Габрово - Палаузово, зае втора позиция в своят поток в Троян, а вчера Копакабана и New Boys допълниха страхотното габровско участие в Лига България.

В Шампионска Лига, прекрасно върви и тимът на ФК Стеф - Фреш. След като тръгна с нелепа загуба от ФК Мечките Русе, габровският шампион показа класа и надигра  ГП Лука от Плевен с 8:2 и ФК Мечките Русе с 3:2, като и двете победи бяха на терена на съперника. Кръг преди края нашите момчета вече са на 1/16 финал и остава само да решат с русенци, кой ще е победител в потока. Мачът ще се изиграе другата Неделя на сп. комплекс Трендафила.