"VIP Dent" и FC "FIGHTERS" с домакински победи в WINBET ШАМПИОНСКА ЛИГА

През изминалия уикенд се проведе вторият кръг от груповата фаза на WINBET ШАМПИОНСКА ЛИГА 2017/2018. Терените на "Младежки Център Пловдив" станаха свидетели на битките в групи Е2 и Е5, в които участие взеха два тима от града под тепетата. В сутришната сесия, останалите само два тима в група Е2 "VIP Dent" и ФК "Вадиас" предложиха гладиаторска битка, достойна за холивудски филм. Лишени от четири от основните си футболиста, домакините сглобиха най-доброто, с което разполагаха. Софиянци също не успяха да противопоставят най-доброто, като едва седем човека бяха записани в тимовия лист. Въпреки несгодите, двата тима изиграха един много стойностен двубой, в който мини футболът беше от високо ниво. Пловдивчани поведоха с гол от съблекалнята, но въпреки това до 41-та минута губеха в резултата, като им се наложи на 2 пъти да догонват. В тези минути нещата изглеждаха така, сякаш столичани са по-добрият отбор и ще успеят да надвият именития си съперник. Но след като Мустафа Мехмедов изравни за 3:3, двукратния шампион на България "VIP Dent" сякаш възкръсна от нищото и търпеливо дочака своя момент, пред погледа на Чалъков, Тимонов и Банев, които подкрепяха своите от страни. И само за секунди в края на мача, Димо Станков и Али Кадиров донесоха победата за черно-белите с 5:3, резултат, при който пловдивчани ще върнат визитата в София на 29 октомври от 11:00ч, в спор за първото място в групата.

В ранния следобед започнаха двубоите в група Е5, където спорът за двете места на елиминациите е между МФК "Булгари"(София), FC "FIGHTERS"(Пловдив) и ФК "Пирдоп"(Пирдоп). Столичани имаха пълен актив от точки след първия кръг и дойдоха в Пловдив като фаворити. "FIGHTERS" бяха победили "Пирдоп" в столицата и очакваха лесна победа в първата си домакинска среща срещу същия опонент. Не така мислиха гостите и успяха да открият резултата рано в двубоя. Играта в тези минути им спореше, а домакините сякаш палеха двигателя доста трудно. Беше им нужно цяло полувреме, но все пак в неговия край успяха да наложат волята си, след като Тони Чочев отбеляза за 3:1, с цената на контузия. Опитът на пловдивчани през втората част си пролича и съвсем заслужено в края ликуваха с 6:2, записвайки втора победа в надпреварата.

Следващата битка противопостави ФК "Пирдоп" и МФК "Булгари". В доста оскъден състав, столичани май бяха подценили съперника и съвсел логичното се случи. "Зелените" поведоха в резултата и надиграваха съперника си през почти целия мач. Единстевно вратаря на софианци, задържаше тима в мача. Тогава пирдопчани допуснаха фатална грешка. Десет минути преди края, решили, че са спечелили мача, те смениха основния си състав, от което екс шампионът в "ЛИГА БЪЛГАРИЯ" се възползва мигновенно и само в рамките на 7 минути докара нещата от 2:3 до 6:4 в тяхна ползва. Това на практика изхвърли ФК "Пирдоп" от WINBET ШАМПИОНСКА ЛИГА и те ще продължат републиканския си поход в ЛИГА БЪЛГАРИЯ 2017/2018.

Успокоени от свършената работа, столичани сякаш нямаха желание да изиграят още един мач, или може би липсата на дълга скамейка си оказа влиание, което в крайна сметка няма значение, но в двубоя FC "FIGHTERS" "- МФК "Булгари", пловдивчани изнесоха перфектна футболна лекция. Без капа милост и стъпили на крилете на радостта, червено-черните размазаха своя гост с 8:2, изпреварвайки ги във временното класиране в група Е. По този начин двата тима си осигуриха класирането в следващия етап, като остава да се определи, кой ще спечели битката в групата, което ще се случи на 29 октомври в град Пирдоп.

Третият пловдивски представител "КЦМ 2000 ГРУП" гостуваше в Асеновград, в двубои от група Е1. "Металурзите" спечелиха безапелационно срещу "El Stars"(Елин Пелин), но бяха изненадани неприятно от домакина "Мосад", допускайки първо поражение в групата с 1:2. в първия двубой за деня, "Мосад" се наложи над "El Stars" с 4:3, като по този начин, сведе до минимум шансовете на отборът от Елин Пелин да продължи в надпревяарата. Все пак на 29 октомври трите тима ще изиграят три нови двубоя, като домакин ще е тимът на "El Stars".