"Шипка" с две победи в предпоследния кръг от ГФЛ Асеновград

Сериозни битки се изиграха в предпоследния кръг от Висшата лига на ГФЛ Асеновград. В две от срещите през изминалата седмица се подвизаваше отборът на „Шипка“. В мачовете си „сините“ надделяха над съперниците, побеждавайки ги с огромна голова разлика. Двубоят „Сао Паоло“- „Шипка“ завърши с рекордното за тима гост 2:12. При срещата си с „Лордовете“, пък, „сините“ заслужиха победата, като допуснаха само един гол в своята врата. А в мрежата на съперници си „Шипка“ отбеляза седем точни попадения. Така, след дълги 50 минути за символичните гости от тима на „Лордовете“, срещата приключи с резултат 7:1. Мачът „Грация“- „Алкохим“ бе доста оспорван и напрегнат. И двата отбора се раздадоха на терена. Дербито бе изпълнено с удари и към двете врати. С по- голяма точност и с повече късмет, обаче, бяха футболистите на „Грация“. До средата на второто полувреме резултатът бе 5:3. И въпреки усилията на „Алкохим“, той се запази такъв до края на двубоя. Общо 10 гола бяха отбелязани при срещата „Запрянови“- „Есетра Комерс“. През всичките 50 минути на мача символичните домакини бяха доста настъпателни и оказаха сериозна съпротива на миналогодишните шампиони. Бориха се за всяка топка и не отстъпваха пред натиска на „Есетра Комерс“. Положеният труд и усилията, обаче, от страна на момчетата от „Запрянови“ не бяха достатъчни, за да извоюват победата. Доста проби и грешки в този двубой извършиха и гостите. Те заложиха най- вече на бързите атаки, което бе решаващо за крайния резултат. След множеството пропуски и точни попадения от играчи и на двата тима, в крайна сметка, резултатът в мача „Запрянови“- „Есетра Комерс“ остана 4:6.

Автор: Атанаска Маркова