ФК Даяна прескочи в 1/16 финалите на "Siza Sport Купата на Пловдив"

Носителят на два трофея от надпреварата "Siza Sport Купата на Пловдив", включително и историческия първи такъв, вдигнат през далечната 2011 година, ФК Даяна успя да се справи с втородивизионният ФК Елит, в 1/32-финална битка. Жълто-черните спечлиха с 0:5, но резултатът създава погрешно впечатление.

Първото полувреме мина при споделено надмощие, като дебютантите в турнира пропуснаха добри възможности да поведат в резултата. Вместо това, опитния тим на "ресторантьорите" успя с две попадения на Влади Велчев в последните минути на полувремето, да си осигурят комфортна втора част.

Успокоени от преднината, ФК Даяна заигра още по-силно, в същото време, Елит продължи да не реализира положенията си и съвсем логичното се случи. Димитър Георгиев в 39 минута направи резултата класически. Владислав Велчев оформи хеттрик в 44-та минута, а Петър Антонов оформи крайното 0:5 секунди преди края на мача.