Стратира сезон 2017/2018 на АНЛ Габрово

ФК Старо Село 777 взе дербито на първия кръг

В Неделя стартира поредният сезон на АНЛ Габрово. При хубаво време и сериозен зрителски интерес, отборите направиха хубави и резултатни мачове, при старта си в първенството.

Отборът на New Boys, затвърди добрата си форма и още в първият си мач, показа, че ще играе важна роля в лигата. Новото попълнение, Пламен Генчев, откри резултата, а Калоян Гочев и Марти Милев оформиха крайното, 3:1.

Шампионът ФК Стеф - Фреш, започна с победа без игра, тъй като съперниците им от Kamenitza, не се явиха поради организационни проблеми.

FC Eagles и Приятели завъртяха и първото равенство за годината. Венцислав Иванов и Ивайло Иванов бяха точни за селекцията на Борил Борисов, а Кристиян Братованов отбеляза два гола за Приятели, фиксирайки крайното, 2:2.

Пълният дебютант в лигата, Вихър Яворец, удържа гол преднина цяло полувреме, срещу завърналият се с много амбиция тим на Веспа, след година отсъствие, но опита си оказа влияние. През второто полувреме Павел Лолев и Павел Арнаудоя отбелязаха за победата с 3:1, след като Здравко Христов бе възстановил равенството, в края на първата част.

В един от най - оспорваните мачове, Красимир Миланов даде гол аванс на ВАС Етъра срещу Идеал Стандарт Видима, но Мартин Трифонов изравни. В последната минута на мача, Пламен Ацаров си отбеляза автогол и трите точки заминаха за Севлиево.

В истинска драма се превърна мача между ФК Ястребите и Street football. След година отсъствие, селекцията на Мартин Димов стартира с човек по - малко, но поведе убедително, след хеттрик на Ангел Веселинов и два гола на Димитър Дончев. Момчетата от село Шумата, обаче не се предадоха и в последните седем минути върнаха три гола, за крайното 5:5. Това бе първа точка за тях, след изиграни 31 мача в неделната лига на Габрово. С хеттрик се отличи голмайстора на отбора, Коста Костов.

Дербито на първият кръг, бе последен мач по програма и се очакваше с голям интерес. В него се срещнаха два отбора, с амбиция за шампионската титла през новото първенство. ФК Старо Село 777 започна ударно и поведе с голове на Денислав Симеонов и Кирил Йорданов, но ФК Габрово - Палаузово не се отказа и Бисер Стефанов и Маргарит Георгиев възстановиха равенството. Минута след това, Захари Михайлов, с далече красив гол, отново даде аванс на селекцията на Кирил Каменополски, а Божидар Ненов удвои преднината до 4:2. В последната минута на срещата, Пенко Стефанов фиксира и крайното 4:3.

Следващата Неделя, 17 Септември, предстои да се изиграе вторият кръг от АНЛ Габрово, сезон 2017/2018, който обещава да е доста интересен и непредвидим.