Равенство на върха

Разликата от една точка се запази

В пореден мач от първенството, в битка за върха Бодигард и Фактор направиха зрелищно равенство 3-3. Очакванията за дерби бяха напълно оправдани. Прави чест и на двата отбора, че въпреки важността на двубоя и големият заряд, те запазиха добрият тон и феърплей и показаха, че могат да играят отличен футбол. Началото на мача не предложи много емоции, като и двата отбора предпочитаха да разиграват по-дълго топката, търсейки слаби места в защитата на противника, разчитайки на негови грешки. Логично и головите положения бяха малко. Точно грешка беше причината за откриването на резултата в 14 минута. Вратарят на Бодигард сгреши в изнасянето на топката, след като беше пресиран от нападател на Фактор, който открадна топката и отбеляза за 0-1. Успокоени от този гол Фактор проспаха следващата атака на Бодигард и равенството беше възстановено още в следващата минута. При този резултат наближаваше почивката, когато при една контраатака в 25 минута Фактор отново поведоха. Второто полувреме започна с натиск на Бодигард, търсейки изравнителен гол и той падна в 37 минута, след разиграване от ъглов удар. Последваха минути, в които двата отбора показаха всичко от тази игра и редуваха удари и положения за гол, покачи се и градусът на напрежението, защото всяка грешка щеше да струва много. При поредната си контраатака и блестяща триходова комбинация, нападател на Фактор се озова сам срещу вратаря и отбеляза за 2-3, а оставаха малко повече от 5 минути. Тогава Бодигард отново натисна съперника си, в опит да спаси поне едната точка и все пак успя да се добере до изравнителен гол, за да се стигне до крайното 3-3. По този начин Фактор има точка преднина пред Бодигард, но е изиграл и мач повече, като борбата за челните позиции ще продължи и в следващите мачове.