"Стенимахос" отнесе шампионската титла в турнира за "Купата на Асеновград" за 2014 г.

Отборът на „Стенимахос“ е тазгодишният шампион в турнира за „Купата на Асеновград“ от ГФЛ. След тежка битка и въпреки положените усилия, тимът на „Запрянови“ не успя да спечели шампионската титла. Мачът премина спокойно. Фенове на двата отбора бяха препълнили трибуните на спортен комплекс „Арена“ край Асеновград. Времето също бе на страната на футболистите и допринесе за протичането на един красив двубой. Напрежението бе единствено в положителна насока, или по- скоро тръпка, както го описаха Георги Запрянов и Райчо Райчев- играчи съответно на „Запрянови“ и „Стенимахос“. Иначе, казано с едно изречение, последният мач от битката за „Купата на Асеновград“ се превърна наистина във финал от световна класа. Резултатът в днешния двубой бе открит още във втората минута от Нурай Расимов от „Стенимахос“. Само след три минути „Запрянови“ изравни с гол на Шабан Шабан. До края на първото полувреме, обаче, „сините“ оказваха по- сериозен натиск върху съпрениците си. Реализираха и още две точни попадения, с което си спечелиха по- голямата преднина. Така, за резултат 1:3 се разписаха Нурай Расимов и Румен Генев. Втората част от финалния мач започна с гол на Илхан Ибрамджик от „Стенимахос“. Множество опити и удари след това, извършиха и „Запрянови“. Във второто полувреме, пък, те бяха по- актвиният отбор. Въпреки усилията и пресата, които оказаха срещу съперниците си, на „зелените“ не достигна късмет. Реализираха немалко удари. Няколко пъти улучваха гредите и още в доста от случаите вратарят на „сините“ изчистваше топката от своето наказателно поле. Бранителите на „Запраянови“ също показаха отлични качества и спасиха множество положения. Въпреки това, обаче, все пак, до края на финала „Стенимахос“ успя да затвърди лидерството си и да заслужи победата, отбелязвайки още три попадения. Автори на последните голове, в полза на „сините“, станаха Дормушали Саидходжа и Димитър Димитров. Така, при краен резултат 1:7, надделявайки над достойния си съперник „Запрянови“, „Стенимахос“ спечелиха шампионската титла от турнира за „Купата на Асеновград“ за 2014 г.

Автор: Атанаска Маркова