"Победа Царацово" спечели OPEN CUP ГФЛ 2017

Новакът във втора дивизия на Оазис Градска Футболна Лига "Победа Царацово" успя да спечели OPEN CUP ГФЛ 2017, след категорична победа с 5:2 над отбора на "Криско". "Небесно-сините" вдигнаха първия си трофей, едва 2 месеца след като се записаха за участие в надпреварите, организирани от ГФЛ.

След предпазливо начало, в което двата тима не смееха да рискуват, и бракът в играта им беше на много високо ниво, първи до попадение стигнаха от "Победа Царацово". Атанас Тодоров откри резултата в 17-та минута. "Криско" реагира светкавично и изравни чрез Стойко Калоферов в 20-та минута. При този резултат дойде  почивката.

През втората част "небесно-сините" взеха инициативата в самото начало на полувремето и поведоха за втори път в мача, чрез гол на Александър Тодоров в 28-та минута. Този път момчетата от Царацово не позволиха на съперника да вкара изравнително попадение и със добра преса и по-правилна игра, стигнаха до 5:1 в своя полза. Ивайло Жеков (34') увеличи преднината, а след него отново Атанас Тодоров (38') и Александър Тодоров (40') отказаха съперника.

В последните 10 минути "Победа Царацово" започна да брани комфортната си преднина, което изнерви малко играчите на "Криско", те се стигна до няколко жълти картона и за двата тима. В крайна сметка "шахматистите" вкараха нов гол, но той падна в последните секунди на среща и не промени развоя на срещата. Николай Пачев оформи крайното 5:2 в 50-та минута.

С двете си попадения във финалната среща, Атанас Тодоров заслужи приза "ГОЛМАЙСТОР НА OPEN CUP ГФЛ" 2017, а заради изявите под рамката на вратата, призът "НАЙ-ДОБЪР ВРАТАР НА OPEN CUP ГФЛ" 2017 отиде на витрината на Рамадан Караюмер от "Old School".

Пълен запис от финалния двубой, както и от награждаването на отборите може да гледате тук: