Ясна е призовата тройка в АНЛ Габрово

Лошо време и хубав футбол белязаха 29 кръг

С лошо време и хубав футбол ще се запомни предпоследната Неделя от сезон 2016/2017 на АНЛ Габрово. В нея вече стана ясно и крайното подреждане на първите три тима в класирането.

Станалият предсрочно шампион, ФК Стеф, загуби от Laziale, под силен дъжд, с 5:6. Хеттрик на Иван Лесев даде предимство на шампионите от 4:1 на полувремето, но отпускане и елементарно допуснати голове след почивката, доведоха до загубата в мача. За победителите четири гола вкара Павел Велчев, два добави и Бисер Стефанов.

Втори в крайното класиране и на теория, ще бъде ФК Трепни. В мач с много нерви и три червени картона, сребърните медалисти победиха FC Fresh, със 7:5. Два гола за победителите вкара Георги Колев, а за загубилите на два пъти, точен бе Деян Пенев.

Бронза в лигата спечели миналогодишният шампион, Копакабана, надигравайки ФК Старо Село, с 8:1. Два гола, пред погледа на премръзналата си любима, отбеляза Петко Моровяков, а с хеттрик се отличи Ивайло Христов.

На четвърто място в АНЛ Габрово, ще завърши ВАС Етъра, печелейки само точка, срещу New Boys, завършвайки 2:2. За дебютантите точен бе Марти Милев, автогол си отбеляза и ветерана Илиян Иванов, но Петър Костадинов, с два гола, възстанови равенството.

Още едно равенство, 2:2, се получи между Боди Груп Експрес и ФК Гипсострой 08. Янко Сергеев и Златко Янков даваха аванс на символичните домакини, но Виктор Рачев, с два гола изкова равенството.

Палаузово/Интерпауър/ извоюва убедителна победа срещу Приятели, с 10:2. Пет гола вкара Маргарит Георгиев, а по два за победата добавиха Пенко Стефанов и Иво Георгиев.

Един от малкото останали съдии от областта, в професионалният футбол, Никифор Велков, поведе Идеал Стандарт Видима, към победа с 3:1 над Магазинът "Катрин". Макар и играейки като защитник, той отбеляза два гола за победата на своите.

Eagles също стигнаха до победата в този кръг, надделявайки над Лестър Сити, със 7:1. С пет гола, над всички бе Андреян Христов за своите.

През седмицата се изиграха и два отложени двубоя. Идеал Стандарт Видима победи Лестър Сити, с 4:1, след два гола на Тихомир Мангелов, а ФК Старо Село 777 надделя над ФК Гипсострой 08, с 9:3. По два гола отбелязаха Божидар Василев и Кирил Йорданов, а с четири над всички бе Цветан Енчев. За победените, хеттрик наниза Галин Илиев.

Тази Неделя, 25 Юни, в 11.00 ч стартира последният, 30 кръг на АНЛ Габрово, сезон 2016/2017. След последният мач, ще се изиграе кратък демонстративен двубой между шампиона ФК Стеф и сборен отбор на лигата. След него ще се проведе награждаване на призьорите и медалистите и сезонът официално ще бъде закрит.