Кошмарна седмица за вратарите в Неделната лига

Над десет гола средно на мач в изминалият кръг

Кошмарна седмица за вратарите в Неделната лига на Габрово и фестивал на атакуващият футбол. Това е равносметката от изминалият 28 кръг, изигран в неделният ден на сп.комплекс Трендафила.

Първият мач за деня, не предвещаваше голеадата, която предстоеше. Палаузово/Интерпауър/ победи Боди Груп Експрес, с 5:1, след хеттрик на завърналият се в тима, Маргарит Георгиев.

Във втората среща, почти сигурният голмайстор на лигата, Иван Лесев, изведе ФК Стеф до нова победа, отбелязвайки цели десет гола във вратата на FC Fresh, за крайното 13:3.

ВАС Етъра постигна трудна победа, след като навакса изоставане от два гола на полувремето, срещу тима на Eagles, с 6:4. Андриян Христов отбеляза хеттрик за победените в мача, но Стефан Минков, с два гола и много характер от съотборниците му, донесоха победата на тима му.

В най - интересната среща за деня, Laziale постигна победа над ФК Старо Село 777, с 5:4, след впечатляващ обрат. Бисер Стефанов се отчете с хеттрик за своите в мача.

Копакабана също постигна трудна и резултатна победа, надигравайки Магазинът "Катрин", с 8:6. Климент Велев отбеляза четири гола, а по два добавиха Петко Моровяков и Ивайло Христов.За селекцията на Велислав Василев, с четири гола се отличи Иван Черневски.

Подсилен с тревненците Николай Енев и Васил Андреев, отборът на Приятели постигна трудна победа над New Boys, с 5:4. Хеттрих отбеляза именно нападателят, Васил Андреев.

ФК Гипсострой 08 не се яви за срещата си с ФК Трепни, записвайки втора служебна загуба през сезона.

В Четвъртък, в отложен мач, Магазинът "Катрин" направи нещо запмнящо се, печелейки срещу ФК Старо Село 777, със 7:5. До 30 мин, резултата бе 5:1 за тима на Кирил Каменополски, но в последните 20 мин Велислав Василев и съотборниците му, отбелязаха шест безответни гола, четири от които, Стефан Иванов.

През идната седмица предстои да се изиграят две отложени срещи, в Четвъртък, а в Неделя е предпоследният, 29 кръг на АНЛ Габрово.