ФК Стеф е едноличен лидер в АНЛ Габрово

Стартира пролетният полусезон на лигата по минифутбол

Пролетният полусезон на лигата по минифутбол на Габрово стартира със супердербито, между двата лидера в класирането, ФК Стеф и ФК Трепни. Залогът бе първото място във временното класиране и очакванията за хубав футбол и много драма, напълно се оправдаха. Първото полувреме предложи повече дебнене и изчакване другият да сгреши, липсваха головите опасности и логично голове непаднаха. Второто започна с открит футбол и резултата не закъсня, като Мирослав Косев откри за ФК Стеф. Бързо окопитили се от полученият гол, играчите на ФК Трепни направиха пълен обрат само за две минути, с голове на Георги Колев и Петър Недялков. Отново Косев, с гол от пряк свободен удар, възстанови равенството. Мачът отиваше към закономерно равенство, когато в последната минута, голмайсторът на лигата, Иван Лесев, изпревари съперниковият вратар при една дълга топка и отбеляза победният гол за ФК Стеф, изкачвайки отбора си еднолично на чело в класирането.

В първата среща от пролетният полусезон, се получи и първата изненада. Соченият за фаворит, тим на ВАС Етъра загуби от ФК Гипсострой 08, с 1:3. Головете за победителите отбелязаха Галин Илиев, Мирослав Димитров и Виктор Рачев.

Шампионите от миналата година, Копакабана започнаха с победа, в първата си среща. Те победиха Eagles, с 3:1, след голове на Ивайло Райнов и капитана Климент Велев. Малко по - късно и другият брат Райнов, Мартин, се разписа, само че в мач от Първа лига, носейки победата на Берое над Левски, с 1:0.

В интересен и пълен с обрати мач, Приятели победиха драматично FC Fresh, с 3:2. Два гола за победителите вкара Павел Лолев, един добави Ивелин Лалев, а за загубилите точни бяха Георги Цветков и Мариян Йорданов.

Laziale също стартира с успех, надделявайки над Боди Груп Експрес, с 4:1. Два гола за селекцията на Никола Атанасов, отбеляза Васил Нанков.

Най - резултатните срещи бяха последните две за деня. В първата ФК Старо Село 777 победи Идеал Стандарт Видима, с 10:1. Иван Георгиев наниза хеттрик, а Даниел Дочев добави още два гола за победителите.

Палаузово/Интерпауър/ бе още по - убедителен, печелейки с 14:1, над Лестър Сити. Пенко Стефанов и Радослав Христов вкараха по четири гола, а с хеттрик се отчете Иво Георгиев.

В Събота, в Габрово се изигра и един от 1/8 финалите в Лига България. В много нервен мач, Оптимист Бургас надделя над А отборът Русе, с 2:1.

Идната Неделя, 19 Март, от 11.00 ч започва 17 кръг от АНЛ Габрово, на сп.комплекс Трендафила.