Приключи габровското участие в Лига България

ВАС Етъра с драматична загуба от АПФК Пловдив

Приклкючи габровското уастие в турнира Лига България, за сезон 2016/2017. В мач - бараж, за класиране на 1/8 финал, тимът на ВАС Етъра допусна нова драматична загуба, този път от АПФК Пловдив. На игрище "Ловен парк", в Карлово, при перфектна организация от страна на домакините, срещата започна като по учебник за селекцията на Божидар Камбуров. С три гола на Христо Минчев, Павлин Иванов и Сашо Аспарухов, габровци натрупаха класическа преднина и вече се виждаха в следващата фаза. Дори полученият гол в края на полувремето, не намали тяхната увереност. В началото на второто полувреме, сякаш като на шега, пловдивчани изравниха с два бързи гола. Така мача влезе в руслото на изчакване и дебнене. Нов гол на Христо Минчев, сякаш пак успокои габровци, но съперникът изравни бързо за 4:4. Две минути преди края на срещата, Павлин Иванов, сякаш донесе победата за ВАС Етъра, с нов гол, за 5:4. Но миг невнимание, доведе до два безответни гола за пловдивчани, в последната минута на мача и оформи крайното, 5:6.

По този начин, тимът на ВАС Етъра приключи участието си в републиканските турнири на БАМФ, с високо вдигната глава и основателни надежди за по - сериозен пробив през есента.