VIP DENT отново шампион

ЕЛМА ТАКСИ с ценна победа

В четвъртък вечер се изиграха последните два мача от поредния кръг във Висшата лига. В първият от тях в пряк спор за челните позиции VIP DENT и Фитони се захапаха в здрава битка, изходът на която беше неизвестен почти до последната минута. Фитони влезнаха в мача по-мотивирани и дори поведоха с 2-0, демонстрирайки убийствена ефективност в атака. Стреснати от резултата настоящите шампиони натиснаха здраво и успяха бързо да се върнат в мача, като дори поведоха с 3-2 малко преди почивката. След нея играта се водеше предимно в центъра, като и двата отбора внимаваха за грешки. Все пак Фитони успяха да доведат резултата до ново равенство в средата на полувремето. От тук до края се редуваха атаки и голови положения и пред двете врати. Двата отбора търсиха победният изход, въпреки това мачът вървеше към равенство, когато една грешка на Фитони в разиграването на топката, даде шанс на VIP DENT за контраатака, от която се възползваха максимално и пречупиха с гол съперника в 49 минута. Отчаяни от този факт Фитони допуснаха в следващата минута още един гол, за да бъде фиксирано и крайното 5-3 за VIP DENT. С тази победа те си осигуриха и на теория шампионската титла, след като няма никакъв шанс за някой от останалите отбори да ги свали от върха в оставащите 3 кръга.

В другият мач за вечерта среща си дадоха ЕЛМА ТАКСИ и Спартак. Такситата нямаха победа в първенството вече 15 мача и за тях съществуваше реалната опасност да отпаднат от Висшата лига за следващия сезон. Може би заради това те играха в този мач изключително мотивирано и с голямо желание да измъкнат максимума от него. От друга страна Спартак здраво бяха заседнали в златната среда, което напълно ги беше успокоило и като че ли поради този факт, ЕЛМА търсиха победата по-настойчиво, бележейки цели 10 гола във вратата на противника. Все пак от Спартак не бяха отписали мача и се противопоставяха почти до неговия край, отговаряйки с 6 гола за крайното 10-6. С тази победа ЕЛМА ТАКСИ взеха ценни 3 точки в борбата за оцеляване в елита.