ФК Старо Село 777 и ФК Стеф взеха дербитата на кръга

ВАС Етъра на двата полюса през седмицата

ФК Старо Село 777 и ФК Стеф спечелиха дерби мачовете от 14 кръг на Неделната Лига на Габрово. Селекцията на Кирил Каменополски изоставаше с два гола срещу Копакабана, но с много воля и дух и два гола на Божидар Ненов, направи пълен обрат, за крайното 4:3, в своя полза.

Тимът на Павлин Колев, бе далеч по - убедителен, в мача си срещу Laziale, печелейки с 8:2. Иван Лесев отбеляза дежурните си две попадения, а още две добави и Теодор Пенчев.

ВАС Етъра пък бе на двата полюса през изминалата седмица. В Четвъртък, в отложен мач, записа изненадваща загуба от Идеал Стандарт Видима, с 3:4. Александър Аспарухов поведе своите с два гола в началото, но за севлиевци се отличи, контузеният в ръката вратар, Тихомир Мангелов, изригвайки с хеттрик за своите. Като вратар, с отлични намеси ще се запомни, иначе железният защитник, Симеон Иванов.

В Неделя, Тихомир Петков и съотборниците му, бързо се върнаха на победният път, отнасяйки Ceratizit, с 11:1. По четири гола вкараха Христо Минчев и Веско Караколев.

Идеал Стандарт Видима пък, след хубавият успех в Четвъртък, записа загуба в неделният ден, от Магазинът "Катрин", с 1:2. Мачът бе много оспорван, решавайки се в последната минута, с автогол на Чавдар Чанков от севлиевци.

Един от фаворитите за титлата, 2+2, продължава победният си ход, побеждавайки FC Fresh, с 11:1. Нено Караджов се разписа на пет пъти, Илиян Тосунов отбеляза хеттрик, а Димитър Дончев добави още два гола.

Два от мачовете от 14 кръг завършиха с равенства. Палаузово/Интерпауър/ и Приятели приключиха при 3:3, като два гола за Приятели вкара Васил Андреев. Боди Груп Експрес и Гипсострой 08 пък направиха 4:4. По два гола за Станимир Лилов и компания, отбелязаха Христо Симеонов и Здравко Христов, но Гипсострой 08 с много дух и себераздаване, навакса три гола пасив, в края на мача.

Eagles записа убедителна победа, над дебютанта Лестър Сити, с 9:1. Андриян Христов се отчете с хеттрик, а два гола добави Божидар Борисов.

Наградите си за най - бърз и най - красив гол на 13 кръг, получиха Христо Симеонов от Боди Груп Експрес и Петър Добрев от Лестър Сити. Те ще имат възможността да посетят пицария Fresh и Булгаверна Старо Село, за да се насладят на своите награди.

През тази седмица предстоят последните мачове от АНЛ Габрово за 2016 г. В Четвъртък, от 19.00 ч, в отложен мач се срещат 2+2 и Палаузово/Интерпауър/, а в Неделя, 11 Декември, от 11.00 ч стартира и последният, 15 кръг, от есенният полусезон на лигата.