Гипсострой 08 със запомнящи се мачове в АНЛ Габрово

ФК Стеф отново поведе колоната

През изминалата седмица се изиграха девет мача от програмата на АНЛ Габрово. Най запомнящите срещи изиграха момчетата от Гипсострой 08. Без капитана си, Траян Вилхелмов, но с вездесъщият Ганчо Коларов, футболистите на тима измъкнаха точка от ФК Старо Село 777 и победиха, друг от лидерите, отбора на Laziale. В отложена среща играна в Четвъртък, Добрин Петров даде аванс от два гола за ФК Старо Село 777, но със сърцата игра и красиви голове на Радослав Драганов и Ивайло Валентинов, ФК Гипсострой 08 достигна до равенството. В Неделя, в много емоционален мач, с постоянна гонитба в резултата, бе постигната и хубава победа над Laziale , с 5:4. Ганчо Коларов този път бе на вратата, показвайки присъщите за него класа и спокойствие, дали сили и увереност на съотборниците му, за да стигнат до победата. Ивайло Валентинов, Станимир Димитров, Тихомир Любенов, Галин Илиев и Радо Драганов бяха точни за победителите.

Във вторият мач в Четвъртък, Копакабана и Laziale завършиха със зрелищно реми, 3:3. Бисер Стефанов даде аванс от два гола и изпусна дузпа за вицешампионите през първото полувреме, но с голове на Климент Велев, Павел Велчев и автогол на Ивайло Тодоров, Копакабана стигна до обрат, но не удържа преднината и двата тима поделиха точките.

В Неделя, в първата среща за деня, Боди Груп Експрес и Eagles, завършиха с равенство, 2:2. Капитанът Станимир Лилов бе точен на два пъти за символичните  домакини, а за селекцията на Борил Борисов, точни бяха Станислав Цанков и Виктор Христов.

Магазинът "Катрин" постигна победа в опашкарското дерби, над Лестър Сити, с 5:0. На два пъти се разписа Мирослав Цочев.

Очакваният като дерби мач между ВАС Етъра и Копакабана, се превърна в монолог на Христо Минчев. Той отбеляза четири гола за "макароните", постигнали убедителна победа с 6:2.

В другото дерби от кръга, ФК Стеф надигра Палаузово/Интерпауър/, с 4:2. Над всички бе обичайният заподозрян, Иван Лесев, отчел се с хеттрик за селекцията на Павлин Колев.

Тимът на Приятели продължава възходящата си линия и стигна до нови три точки. С голове на Павел Лолев, Георги Маврев и Стефан Стефанов, с 3:2 бе победен тима на Идеал Стандарт Видима.

В последната среща от кръга, очаквана с интерес, заради емоционалният си заряд, ФК Старо Село 777 победи FC Fresh,с 6:1. Добрин Петров бе неудържим в състава на Кирил Каменополски и наниза цели пет гола в мача. Последното попадение бе на Даниел Дочев.

Наградите си за най - бърз и най - красив гол на предходният кръг получиха Станимир Лилов от Боди Груп Експрес и Ивайло Валентинов от Гипсострой 08. Единият ще пие ракия в Булгаверна Старо Село, а другият ще яде вкусна пица в пицария Fresh.

През следващата седмица отново предстои много минифутбол на сп.комплекс Трендафила. В Четвъртък ще се изиграят две отложени срещи, а в Неделя е поредният кръг от АНЛ Габрово.