Pirates Чирпан спечели група С от Лига България, играна в Габрово

Много голове в АНЛ Габрово през изминалата седмица

Pirates Чирпан спечели група С от Лига България, играна в Габрово през изминалата Неделя. В първата си среща, чирпанлии направиха запомнящ се обрат, срещу ТМ Технолоджи от Русе. Мачът се развиваше атака за атака и русенци спокойно водеха с два гола разлика, когато в последните десет минути, чирпанлии отбелязаха три безответни гола и се поздравиха с крайната победа, с 3:2. Във втората среща от групата, ТМ Технолоджи надигра бургаският Победа, с 4:1 и остави развръзката за последната среща. Тимът на Победа Бургас, обаче не се яви за нея и с пълен актив от точки, Pirates Чирпан зае първо място в групата. Втори за преките елиминации в турнира се класира русенският ТМ Технолоджи, а бургазлии напускат надпреварата.

В срещите от АНЛ Габрово, играни през изминалата седмица, паднаха голям брой голове. Тон дадоха играчите на Боди Груп Експрес, още във Вторник, побеждавайки Лестър Сити, с 8:2. Венцислав Христов отбеляза хеттрик, по два гола вкараха Йордан Аджов и Здравко Христов, а запомнящ се гол, от собствената врата наниза и вратаря на тима, Мариян Христов.

В Четвъртък, се изиграха и последните три срещи от междинният, седми кръг. В дербито на деня, Копакабана победи ФК Стеф, с 4:1. Точни за шампионите бяха Ивелин Димитров, Петко Моровяков, Климент Велев и Ивайло Райнов.

Гипсострой 08, с много разумна и стегната игра, надделя над Ceratizit, с 2:0. Точни в двете полувремена бяха Мирослав Димитров и Галин Илиев.

Eagles победи  FC Fresh в много оспорван и вълнуващ мач, с 3:2. За победителите, два гола отбеляза Севдалин Борисов, а за загубилите, точни се оказаха Мариян Йорданов и Георги Цветков.

В Неделя се изиграха срещите, от поредният, девети кръг на АНЛ Габрово.

Началото бе дадено с убедителната победа на ФК Стеф над Eagles, с 6:0. Ивайло Илиев и Иван Лесев се отличиха с по две точни попадения.

В срещата между Приятели и Магазинът "Катрин", над всички бе капитанът на Приятели, Павел Лолев. Той наниза хеттрик в съперниковата врата, оформяйки класическото 3:0 за своите.

Laziale и Ceratizit завършиха 2:2, поделяйки точките. Ceratizit на два пъти повеждаха в резултата, чрез Николай Раев и Божидар Василев, но допускаха изравнявания, след голове на Даниел Христов и Денислав Симеонов, довели до крайното, 2:2.

ВАС Етъра бе убедителен, побеждавайки Лестър Сити, с 11:3. Голмайсторските си умения демонстрира Александър Аспарухов, вкарвайки седем гола, а хеттрик записа Станислав Събев.

2+2 също продължава победният си ход. В този кръг бе победен тимът на Идеал Стандарт Видима, с 4:2. За победата се отличи капитанът Радослав Гутев, вкарвайки хеттрик.

Хеттрик отбеляза и капитанът на Копакабана, Климент Велев. Неговият тим бе категоричен срещу Боди Груп Експрес, печелейки, с 6:0.

В последната среща от деня, бе даден и финалът на голеадата за седмицата. Отборът на Палаузово/Интерпауър/ бе повече от убедителен срещу FC Fresh, побеждавайки, с 10:0. Четири гола реализира Пенко Стефанов, а хеттрик отбеляза Иво Георгиев.

В неделният ден, с ваучери от пицария FRESH и Булгаверна Старо Село, си тръгнаха авторите на най - бързият и най - красивият гол на седмият и осмият кръг. Пица по избор ще хапнат Ивелин Димитров от Копакабана и Любомир Иванов от 2+2. Бутилка ракия, с приятели и съотборници, ще могат да споделят вратарите на Боди Груп Експрес и Eagles, Мариян Христов и Борил Борисов, разписали се, с удари от собствените си наказателни полета.

Ваучер от пицария FRESH, също за бутилка ракия, получи и всеки един отбор, който участва в Английска Неделна Лига Габрово.

През тази седмица, предстоят нови десет срещи на сп.комплекс Трендафила. В Четвъртък, от 20.00 ч са отложените мачове между ФК Старо Село 777 и Идеал Стандарт Видима и Приятели срещу 2+2. В Неделя, 6 Ноември, от 11.00 ч стартира поредният, десети кръг на АНЛ Габрово.