Стартира АНЛ Габрово 2016/2017

Хубав и резултатен футбол в първият ден

С хубав и резултатен футбол, стартира Английска Неделна Лига Габрово, сезон 2016/2017.

Най - изразителната победа на старта, записа Палаузово/Интерпауър/, със 7:1, над дебютантите от Лестър Сити. Момчетата от Севлиево изиграха хубаво първо полувреме, но липсата на опит си оказа влияние, което доведе до седемте гола в тяхната врата. Четири от тях, бяха на Пенко Стефанов.

Шампионите от Копакабана също тръгнаха с победа, дошла много трудно. Единственият гол, за победата над Eagles, с 1:0, бе на Петко Моровяков от пряк свободен удар.

Вицешампионите от Laziale също стартираха ударно. С четири гола на Бисер Стефанов, те победиха категорично Боди Груп/Експрес/, с 5:0.

Бронзовите медалисти от предният шампионат, 2+2, започнаха мощно срещу завърналият се в лигата, ФК Стеф. Нено Караджов и Илиян Тосунов дадоха преднина от два гола за селекцията на братя Гутеви, но с по два гола на Детелин Станчев и Иван Лесев, момчетата на Павлин Колев стигнаха до обрата, за крайното 4:2.

Друг от фаворитите в лигата, ВАС Етъра, също стартира с победа. Воден от своят играещ президент, Радослав Спасов, тимът надигра Гипсострой 08, с 5:2. Два от головете вкара именно Спасов.

Пред погледа на спонсорката си, Теодора Добрева, FC FRESH, игра на предела на възможностите си, но постигна хубава победа, с 2:0, над тима на Приятели. Точни за успеха бяха Георги Цветков и Мариян Йорданов.

И Магазинът "Катрин" записа първа победа в новото първенство. В много оспорван мач, селектираният от Велислав Василев - Трола тим, надделя над Ceratizit, с 4:2, след голове в последните минути. На два пъти за победителите се разписа новото им попълнение, Ростислав Купенски.

Следващата Неделя, 25 Октомври, в 12.00 ч., стартира вторият кръг от АНЛ Габрово, отново на сп.комплекс Трендафила.