Камите с ударно начало

Разгромна победа постигнаха Камите над варненския Тежките . След 19:1 едва ли има съмнения в крайния изход на сблъсъка. Домакините от Сливен наложиха темпо още от първата минута на мача, решени да си подсигурят аванс за реванша във Варна. Гостите създавайки своя отбор буквално часове преди срещата се опитаха да се противопоставят на динамичната игра на Камите и успяваха поне до 3 минута на мача, когато И.Маринов-Табака откри резултата. Не минаваше и минута от първото полувреме без гол или опасност пред вратата на гостите, като до почивката се стигна до 12:0. Второто полувреме Камите намалиха малко оборотите, което даде шанс на Тежките да се изнесат в по-предни позиции и да опитват далечни удари. В тези минути вратарят на Камите - Ив. Иванов отрази няколко тежки шута, но беше безпомощен в 39 минута, когато варненци отбелязаха почетния си гол. Това сякаш амбицира сливналии за още голове в отсрещната врата и те не закъсняха. Ст. Белчев не се спря да бележи, достигайки до 7 гола. Добро впечатление направи играта на младия М.Минев, който направи страхотен тандем с Белчев, а подаванията по между им оставаха загадка за противника и носиха постоянна заплаха. Класата на неостаряващия Ал. Велев не изненада никого, който с 6 асистенции и елегантни отигравания в средата на терена, показа, че е безценен за отбора си. След крайното 19:1 Камите ще пътуват спокойни за реванша в очакване на жребия за груповата фаза.