С гол в последната минута Чехия изхвърли България от EMF mini EURO 2016

20 секунди не достигнаха на трикольорите

България отпадна от европейското първенство по мини футбол в Унгария. В третия си мач от група "Е" "трикольорите" загубиха от един от основните фаворити в турнира Чехия с 0-1, като секунди ги деляха от равенството. През първото полувреме чехите бяха по-активни, но късметът и добрите изяви на вратаря Пенко Димов спомогнаха за нулевото равенство на почивката. След това България имаще няколко добри възможности да поведе, но ги пропусна и чехите постепенно поеха контрол над срещата. Така се стигна до добавеното време, когато Томаш Куновски.

В другия мач от групата Португалия се наложи над Уелс с 3-1, но въпреки загубата "драконите" заеха втората позиция в крайното класиране и ще се изправят срещу Словения на осминафиналите. Съперник на Чехия пък ще бъде Полша.

Догодина България отново ще участва на шампионата, който ще се проведе в чешката столица Прага между 6-и и 16-и юни 2017г.