Първа победа за България от 2013г на европейско първенство

Трикольорите спечелиха с 2:1 срещу Португалия

България победи Португалия с 2-1 във втория си мач от европейското първенство по мини футбол в Унгария и запази живи шансовете си за класиране във фазата на директни елиминации. Още в 3-ата минута реферът осъди дузпа за "трикольорите" за игра с ръка, а Радомир Тодоров не сбърка от бялата точка. В 9-ата "иберийците" изравниха след втогол на Кристиян Християнов, дошъл след изпълнение на тъч от Едсон Рамальо. Малко след това напречната греда спаси нашите след удар на Карлош Мигел Виняс. Победният гол за България отбеляза Латин Венков след късо изпълнение на пряк-свободен удар в средата на второто полувреме. До края португалците имаха някои добри възможности за гол, но добрите изяви на вратаря Пенко Димов запазиха резултата. В другия мач от групата Чехия очаквано победи Уелс с 6-0 и си осигури участие на осминафиналите.

Утре е последният двубой на България в груповата фаза - именно срещу Чехия от 17:00 и ще бъде предаван на живо по БНТ HD.