Имхотеп в Шампионска лига

За Сините орли остава шанса в Лига България

Вторник вечер бе отредена за плейофи, разпределящи местата в Шампионска Лига и Лига Европа. ГФЛ подобно на УЕФА също разчиташе на този ден, за да излъчи втория пловдивски представител в националната Шампионска лига по минифутбол за предстоящия сезон. В спор за това място се оказаха заелият второ място във Висшата Лига през миналия сезон - Сините орли и носителят на купата на Пловдив и спечелил промоция за Висшата лига - Имхотеп. Все пак загубилият отбор нямаше да остане с празни ръце и ще има шанса да се бори в Лига България.

В отбора на Сините орли правеше впечатление освен новото име на тима, така и няколкото нови играчи - Георги Иванов и Ирфан Юсеинов. Мачът започна спокойно, вървейки така до около 5 минута, когато Имхотеп вече водеха с 1-0. Сините орли играха с голямо желание, но все нещо не им достигаше за да отбележат. Имхотеп постепенно наложи своето темпо и стил, за да се стигне до 4-1 на полувремето. Този резултат сякаш предопределяше крайния изход, въпреки това орлите опитаха да се върнат в мача, връщайки един гол, но силите им стигнаха до тук. Имхотеп демонстрираха своето превъзходство в този мач, отбелязвайки  3 бързи гола за  да се стигне до 2-7 в тяхна полза. До края орлите вкараха един гол, оформяйки крайното 3-7.

По този начин Имхотеп ще се състезава в Шампионска лига 2016/2017, докато Сините орли ще мерят сили в Лига България