Тежък старт на трикольорите, Уелс ни победи с 1:4

България загуби от Уелс с 1-4 в първия си мач от европейското първенство по мини футбол в Секешфехервар, Унгария. "Трикольорите" бяха по-активния отбор в началото на мача, но допуснаха гол в 16-ата минута, дело на Джоузеф Хопкинс. В края на първото полувреме Радомир Тодоров уцели греда с удар от далечна дистанция.

В началото на второто Латин Венков направи пропуск от непосредствена близост. В 30-ата минута "драконите" поведоха с 2-0 с попадение с глава на Кълън Кинсела. Секунди по-късно Джейми Винсънт вкара топката в собствената си врата, след като удар Николай Станков срещна греда. Малко след това Уелс възстанови аванса си с второто попадение на Хопкинс в срещата. До края България направи куп пропуски, а освен това инкасира и 4-о попадение чрез Кинсела.

Следващият двубой на "трикольорите" e в сряда от 14:00 срещу Португалия и ще бъде предаван на живо по БНТ HD. Днес "иберийците" загубиха от фаворита в групата Чехия, а с 4 гола за победителите се отчете Ондржей Падера.