Камите не простиха и на Форест

Драма, обрат и дузпи зарадваха зрителите на мача в Стара загора

Трета победа след изпълнение на дузпи класира Камите на 1/8 за Лига България. В мач изпълнен с много драматизъм момчетата от Форест (Казанлък) се виждаха победители 5 минути преди края, но не издържаха на финалния натиск на противника.

Мачът започна спокойно, в първите минути двата отбора търсиха слаби места в играта на съперника си. Форест сякаш се ориентираха малко по-бързо и опитаха няколко удара, но без особен успех. Камите изпитваха доста кадрови проблеми, поради липсата на основни играчи. Нямаше ги Ал.Велев, А.Бончев, В.Тренов, а Вл.Иванов даваше указания на отбора от страничната линия, пропускайки мача поради контузия. След 5 мин. Камите се отърсиха от първоначалното напрежение и започнаха по-умело да владеят топката и със всяка минута започнаха да печелят все повече единоборства. Явно бяха решили да обстрелват вратата от всякакви позиции и се заредиха удари на Ст.Белчев, който беше очакваното острие в атаката на сливналии. В тези минути те притиснаха сериозно съперника си, но завършващият пас или удар не им се получаваха. Поредицата от корнери не доведе до резултат и както често се случва във футбола след толкова пропуски последва една грешка в центъра, при която Н.Стефанов от Форест се оказа сам срещу вратаря и откри резултата в 12 мин. Това подейства като шок за Камите, които заиграха още по-амбицирано, но действията им в атака на моменти бяха доста прибързани. Хр. Желев се включи много добре в центъра на терена, а действията му подсигуряваха възможностите за атаки пред вратата на съперника. Ст. Белчев обаче нямаше шанс в това полувреме, което приключи с гол аванс за Форест. След почивката картината на терена не се промени, поне до изравнителния гол на Камите в 29 мин. При поредната атака те изненадаха с комбинация Ивелин Андонов - Ивайло Маринов-Табака, който възстанови равенството. Това сякаш успокои отбора и само след 3 минути груба грешка поради неразбирателство на вратаря Ив. Иванов и защитата, доведе до нов гол на Форест, реализиран от Върбан Марков. Той беше човекът, който тормозеше сливенската защита и при една тяхна грешка се възползва отлично. Това накара Камите да заиграят още по-настървено и да редят пропуск след пропуск. Вратарят на Форест - Х.Спахи правеше поредица от спасявания на Хр.Желев, В.Николов и Ст.Белчев. Ив.Андонов се включи много добре в отбора и придаваше разнообразие в играта му. Минутите обаче изтичаха, а ъгловите удари пред Х.Спахи достигнаха до 15, но без успех. Ив.Маринов-Табака, който в дълги моменти играеше като последен в защита също се включваше от задна позиция, създавайки напрежение в половината на Форест. Това обаче оставяше празни пространства за казанлъкчани, които опитваха контраатаки, за да се стигне до 45 минута в която В.Марков реализира нов гол, за да доведе резултата до 1-3 в полза на Форест. Този гол ги успокои и в следващата минута проспаха един удар на В.Николов, при който вратарят не успя да види добре топката, която влезе в мрежата за 2-3. В този момент настъпиха минутите на Камите, които изпаднаха в ситуация, както и в предният мач да изостават с гол в края. Натискът им стана неудържим, а вратарят на Форест вършеше геройства. Жълтите от Казанлък сякаш губеха сили и не успяваха да противодействат на разнообразните атаки на съперника. При поредната такава поредното включване на Табака, този път по десният фланг и последвалият му прострелен пас намери непокрит на задната греда Хр. Желев, който реализира за 3-3 в 49 мин. В оставащото време Камите опитаха пълен обрат, но отново пропуснаха. По този начин приключи редовното време и дузпите трябваше да решат победителя. В предишните два мача Камите побеждаваха по този начин и това сякаш не ги притесни, но този път им липсваха основни реализатори, като безкомпромисния изпълнител от бялата точка - А.Бончев. Въпреки това те може би бяха тренирали подобен развой, тъй като бяха абсолютно безпогрешни и реализираха чрез Ст.Белчев, В.Николов, и Хр.Желев. Това обаче важеше и за Форест - те също реализираха трите си дузпи, чрез Н.Стефанов, П.Георгиев и В.Марков. При това положение всяка следваща дузпа се оказваше фатална и победителят се определяше до пропуск. Д.Пешев реализира своята, което наля олово в краката на Хр.Тодоров, който нацели гредата, с което мачът приключи при 7-6 за Камите. За трети път те продължават при подобно развитие, което ги прави специалисти при изпълнение на дузпи.

Накрая двата отбора останаха доволни от играта и драматизма на мача и приятелски се разделиха, което затвърди феърплея по време на срещата, въпреки високият залог. Камите очакват следващият си съперник на 1/8 финал.